Bush voittaa, kansa todisti typeryytensä!

En voi käsittää miten typerä maalaispoika Bush joka ei osaa hoitaa hommaansa voidaan valita uudestaan.
Bush ei ole saanut aikaan muuta kuin tuhoa. Ärsyttää todella Jenkkien typeryys.
8763
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tuhokin on hyvä saavutus, kuka tahansa (Halonenkin) olisi tehnyt samat tuhotemput jos olisi sattunut olemaan silloin siellä johdossa...
HYVÄ BUSH ja tervemenoa KERRY

Äänestä
  • Vain typerät hillybilly maalaiset kannattavat Bushia.

    Hyvä Bush! aseet kaikille, jopa lapsille! Lisää työttömiä! Terveydenhuolto vielä alemmas! Lisää sotaa! Lisää typeriä kommentteja presidentin suusta! Lisää kaaosta!

    Äänestä

Ihmettelen suuresti kun jauhatte tätä asiaa täällä.
Suomessa oli äskettäin vaalit kuinkakohan moni teistäkin jätti äänestämättä. Pitäkäähän huoli oman
maan asioista ja antakaa muiden äänestäjien päättää omista vaaleistaan ne sentään äänestää ja yrittää vaikuttaa maansa asioihin.

Äänestä
  • tää oli huippuhyvä kommentti. hyvä äippä. no joo pakko munkin on ottaa sen verran osaa keskusteluun, etten olis uskonut jenkki punaniskojen tekevän samaa virhettä toistamiseen.

    Äänestä

  • ...äänestäisin jos saisin, ei tuo ikä vielä lain mukaan riitä... Sitä paitsi, voisin kyllä todeta, että USA:n presidentinvaalit ovat paljon merkittävämmät kuin kunnallisvaalit. Tässä on nyt sentään kyse koko maailmasta ja maailmanrauhasta.

    Äänestä

  • Se, että kumpaa äänestämme, tai kumpi voittaa, niin vaikuttaa suurella todennäköisyydelä meihinkin. Olemme itsekkin kohteena taloudellisesti.
    näin on asiat
    "Tällä hetkellä on turha edes puhua Suomesta itsenäisenä valtiona. Jokseenkin kaikki täällä tehty työ menee hyötynä amerikkalaisille sijoittajille. Heidän etuaan valvoo IMF, jolle valtiovarainministeriömme raportoi säännöllisesti. Vaikka tekisimme töitä miten kovasti, emme esim. voi päättää että valtiomme hoitaa yhteisiä asioita - koulutusta, terveydenhoitoa, maanpuolustusta, tms - yhtään paremmin, koska valtion menoille on IMF:n toimesta asetettu menokatto. Olemme matkalla kohti loppuunhyödyntämistä ja kansallista kuolemaa."

    Äänestä

Sittenhän tämä on analoginen tilanne Suomen kanssa. Typerä kansa äänesti idiootti Halosen presidentiksi.

Amerikkalaisten on mahdotonta käsittää kuinka Halosen kaltainen hirvitys voidaan valita presidentiksi.

Äänestä
  • Amerikan kansa ei nyt ylipäätänsä ymmärrä mitään. On pikkuisen eroa valitaanko presidentiksi älykkysosamäärältään imbesilli sotahullu vai fiksu rauhaa rakastava nainen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.......... kirjoitti:

En voi käsittää miten typerä maalaispoika Bush joka ei osaa hoitaa hommaansa voidaan valita uudestaan.
Bush ei ole saanut aikaan muuta kuin tuhoa. Ärsyttää todella Jenkkien typeryys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu