Hei.Mä teen opinnäytetyötä syömishäiriöistä.Ois kiva jos joku voisi kertoa omista kokemuksistaan. Se olisi suuri apu työni teossa. Kiitos jo etukäteen.
kertokaa omista kokemuksista.
maiggu
3668
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Heh! Jos joku oikeasti haluaa asiallisesti tietoja syömishäiriöistä opinnäytetyöhön, niin pitäis ottaa huomioon seuraavia ainakin seuraavia asioita: Pitäis kertoo mihin tarkotukseen juttu tarkalleen tulee, kuka on siitä vastuussa, mikä koulu, ehkä jopa koulutusala, osoite, johon juttunsa voi laittaa ja vakuuttaa ettei mitään nimitietoja käytetä hyväksi. Tärkeintä on kuitenkin antaa omat tietonsa kokonaan!
Ei tollasissa asioissa millään nimimerkeillä, maigguseni, pelata! Eiks teille oo neuvottu, kuinka tollaset jutut tehdään? Tai sitten todellakin, kuten epäilen, tyhmä tsoukki!
Ei anorektikot oo pelkästään syömishäiriöisiä, joten jos olet oikealla asialla, niin täältä löytyy myös bulimia ja pelkkä syömishäiriöpalsta!
Tarkotus ei ookkaa laittaa niitä asioita mun työhön vaan haluaisin tiettää minkälaista se on oikeesti.. kenenkään ei oo tarkotus sanoo nimeensä niinku ei varmaan sanokkaa..eihän kukaan nyt tälläseen yleiseen juttuun omia tietojaan laita..