Huorastoliitto!

Mullkkujen Multihuipentuma!

KOUVOLA!!!
5176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sitähän se.

ihmiset ei ymmärrä meikäläistä kun minä en tykkää asua tällasessa v tun betonikaupunnissa vaan minä haluan rauhaa, oikeeta kunnon maalaiselämää.

täällä ei ole muuta kun poliisivaltiota, sossua ym p askaa, muijat juoksee laukut heiluen kaupoilla ja ukkojen pitäis pysyä mukana..

ihme porukkaa kun tykkää asua ahtaassa kaupungissa, talot toisissaan kinni ja erityisesti kerros,rivarihökkelit..... = huoh... P ERSEESTÄ.

vaan yksin joutus elämää, rahaa olis muttei seuraa, jos niin aikois.
yhteiskunta ja k sipäinen mielivalta pätee täällä. nykyään on kuulema "syrjäytyneisyyttä" jos ei viihdytä ydinkeskustassa.

ihme porukkaa.

Äänestä
  • moni kouvostoliittolainen huomaa vuosien elämisen jälkeen asuvansa VIELÄKIN samassa shittilässä...... vaikka suomi on pulllollaan metsää, maaseutua, halvempia tontteja mitä kouvostoliitossa... ei täällä ole j umalauta mitään. ylihinnoiteltuja lautaröttelöitä muka hienolla paikalla.

    lottovoitto se olis poikaa....muttei sekään onnea tuo, ei sitä pullalle ja kahville tuoksuvaa puutaloa maaseudun pitäjästä kaukana täältä v_ttulasta.

    tai sit joutus yksin sinne asumaan.... muu perhe eri mieltä.
    niinhän se monella.

    laukut heiluen "shoppailemaan", sitten takaisin ahtaaseen makuuhuoneeseen, tv päälle ja suihkuun. "pää-asia että asuu ydinkeskustassa"

    akat.... huoh..

    Äänestä

  • Äijä. kirjoitti:

    moni kouvostoliittolainen huomaa vuosien elämisen jälkeen asuvansa VIELÄKIN samassa shittilässä...... vaikka suomi on pulllollaan metsää, maaseutua, halvempia tontteja mitä kouvostoliitossa... ei täällä ole j umalauta mitään. ylihinnoiteltuja lautaröttelöitä muka hienolla paikalla.

    lottovoitto se olis poikaa....muttei sekään onnea tuo, ei sitä pullalle ja kahville tuoksuvaa puutaloa maaseudun pitäjästä kaukana täältä v_ttulasta.

    tai sit joutus yksin sinne asumaan.... muu perhe eri mieltä.
    niinhän se monella.

    laukut heiluen "shoppailemaan", sitten takaisin ahtaaseen makuuhuoneeseen, tv päälle ja suihkuun. "pää-asia että asuu ydinkeskustassa"

    akat.... huoh..

    kyllä se on pojat niin se asia että kerros/rivari/keskusta.elämä = P erseestä.
    Sieltä syvältä se on.

    miehet sortuu ryyppäämään, juostaan lähiöpubiin, tullaan takaisin vuokrakämppään, maataan sohvalla.

    vietin 2 viikkoa mökilläni lapissa aidossa maaseudun rauhassa ja kylläpä olikin hienot 2 viikkoa.
    kun tulin takaisin perheen luo, en voinut kuin ihmetellä mikä v ittu täällä ihmiset pitää. kai se on se rutiini.... se rutiini että väännetään duunia, maksetaan vuokrat, elämä on siellä missä työt.

    surullista...niin surullista.

    Äänestä

Eikös persestoliitto tai vittustoliitto.

Äänestä

tai kyrvästoliitto

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lakia rikkova kirjoitti:

Mullkkujen Multihuipentuma!

KOUVOLA!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu