klarna lasku erääntyy!

rahatonavuton

miten nyt toimitaaan kun mulla on yhdessä klarnan laskulla eräpäivä 3.11 enkä saa maksettua sitä siihen mennessä niin millon muistutuslasku tulee? montako muistutuslaskua tulee (monta kk) ennenku asiaa viedään eteenpäin eli montako kuukautta laskun maksua voi pidentää? :)

kiitos vastauksista!

8

11069

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niin tai näin

      Lisämaksullinen muistustuslasku tulee 14 vrk kuluttua alkuperäisestä eräpäivästä. Sitä ennenkin saa muistutella, mutta siitä ei saa periä extramaksua.

      Ja on ihan velkojasta kiinni, milloin asiaa viedään eteenpäin velkomisjuttuna käräjäoikeuteen ja sitten ulosottoon. Voi kestää kuukausia tai vuosiakin. Ja sinä aikana lähetellään sitten lisämaksullisia laskuja ainakin niin pitkään, että perintälain maksimiperintäkulut tulevat täyteen.

    • Soita klarnaan ja pyydä eräpäivänsiirtoa. Muista toimia ennen 3.11....

    • Näissä asioissa pitää ottaa itseään niskasta kiinni ja soittaa velkojalle! Tiedän että on hävettävää soittaa mutta asiat järjestyy AINA kun on itse ajoissa liikenteessä.

      • EjEj

        Klarnan laskuja perii Alektum, joka on hyvinkin joustava perintäyhtiö. Maksusuunnitelmat voi tehdä Netissä, ja hyväksyvät pienetkin erät.


    • KKHS

      Joskus aikoinaan Klarna tarjosi sivuillaan mahdollisuutta eräpäivän siirtoon.

    • Klarna

      Hei!

      Mikäli kyse on Klarna Tili-laskusta, tlilaskun eräpäivää ei ole mahdollista pysyvästi siirtää, sillä tililaskut lähetetään aina kuun lopussa
      ja eräpäivä sijoittuu seuraavan kuun alkuun. Mikäli emme vastaanota maksusuoritusta tililaskulle eräpäivään, lisätään seuraavaan tililaskuun muistutuskulu.

      Tavallisen 14 vrk:n maksuajan laskun eräpäivää pystyt siirtämään 10 päivällä osoitteeessa www.klarna.fi "Omat Sivut"-palvelun avulla.

      Jotta voisimme tarkistaa tilanteen paremmin, voit ottaa meihin yhteyttä joko puhelimitse 09- 425 99 771 (arkisin 8:00-18:00),
      sähköpostitse osoitteessa [email protected] tai chattaamalla verkkosivujemme kautta.

      Mukavaa syksyä!

      Ystävällisin terveisin

      Milla
      Klarna Oy

    • !!!!!

      Soitto vaan ja homma hoituu.Itsekkin soittanut eikä ongelmaa.

    • Bejä

      Olen maksanut laskuni eräpäivänä ja mulla näkyy silti että se on erääntynyt eli maksamatta. Otitte multa automaattisesti rahaa, mutta kuitenkin mulla näkyy, että se on maksamatta ja kokeilin maksaa "uudestaan" ja otitte kaksinkertaisesti eli multa liikaa rahaa. Miksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      59
      1105
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      861
    3. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    4. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      315
      627
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      604
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      598
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      65
      514
    Aihe