Olisi -98 diesel -Transit, ajettu runsaat 200 tkm. Pitäisi tehdä ehkä muutama pikku korjaus, että kehtaa viedä leimalle. Etsin luotettavaa ja asiallisesti laskuttavaa pajaa tai asentajaa, jolla olisi vankka ammattitaito, kokemusta Transiteista, tilat ja vehkeet, että voisi käydä auton läpi katsastuskuntoon. Nyt ensin tämän kerran, mutta jos homma hoituu tyylikkäästi, voisi huoltaa autojani jatkossakin. Leimalle pitäisi mennä vuoden loppuun mennessä.
Jos tällainen homma kiinnostaa ota sähköpostitse yhteyttä. Tai jos joku osaa esim tuttavaansa suositella tässä olisi nyt tällaista pikku työtä tarjolla.
kiitos jo etukäteen: Pena
sähköposti: [email protected]
Transit -98 huoltajaa/korjaajaa etsitään (Helsinki, ymäristö)
1
123
Vastaukset
Eipä ole yhtään korjaamovihjettä tullut. Transittini on lyhyt ja matala (puolikorkea), joka mahtuisi suht pieneenkin tilaan,. Jos jotain isompaa tulisi eteen, voisi teettää muuallakin. Pohja on melko hyvässä kunnossa. Mm. lämppärin moottorin etuvastus pitäisi vaihtaa. Voisin itse hankkia varaosat mm Motonetistä tms.
Kuulemma joku venttiili pitäisi putsata imusarjasta joka vie tukkeutuessaan vetoja pikkukierroksilla.
Syy, miksi tätä kyselen on, että entinen hovikorjaajani, joka laitteli autojani toistakymmentä vuotta lopetti korjaamonsa keväällä.
Aiemmin laittelin autoja itsekin, mutta kun ei ole paikkaa missä laittaa. Katuvarressa on hankala laitella oikein yhtään mitään.
Ei oikein viitsisi viedä maahantuojan huoltoonkaan ja sanoa "pankaa kuntoon..." ;-)
Ensin katsoisi senverran, että kehtaisi tarjota inssille. Katsoisi sitten vikalistan kanssa, mitä ja missä tekee mahdollisille inssin "löydöille".
Tässä olisi kivaa pientä duunia tarjolla osaajalle tai pikku korjaamolle. Jos joku voisi jotain passelia suositella olisin kiitollinen. tuohonkin voi soittaa tai lähettää tekstiviestin: 050-5664992
Itse asun Vaasankadulla. Mitä lähempää sen parempi.
-Pena
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73873
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104718- 35587
- 35587
- 47583
- 40575
- 29572
- 50550
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34547- 35474