Olemme täällä Suomen toisella reunalla miettineet Hämeenlinnan poliitikkojen ja johtavien virkamiesten mielenlaatua. Ei se tosin meille kuulu mutta hauskaa olla pittäääää...
Siis ovatko he perin juurin lapsellisia vai tyhmiä? Jospa sekä tyhmiä että lapsellisia.
Olettaisi 67 tuhannen joukosta löytyvän muitakin jalat maassa tallaavia kuin perusuomalaiset.
Siis ovatko he perin juurin lapsellisia vai tyhmiä? Jospa sekä tyhmiä että lapsellisia.
Olettaisi 67 tuhannen joukosta löytyvän muitakin jalat maassa tallaavia kuin perusuomalaiset.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Sinne vaan tiedoksi että Persut tuki jalat tiiriössä autotaloa loppuun asti.
Ottakaapas yhteyttä Guggenheimiin. Tarjotkaa paremmat edut kuin helsinkiläisten veronmaksajien rahojen vartijat, niin voitte saada hienon museon, josta koko Eurooppa ja Venäjä, ehkä Kiinakin ovat kiinnostuneita ja tulossa käymään.
Laitatte vain lentokentän ja riittävän isot parkkipaikat hyvissä ajoin kuntoon.
Esimerkiksi hirmu iso halli, jonka yläkerrassa on parkki ja alakerroksessa lentokenttä.
Vihjatkaapa Kiemungille ja Rautiolle, niin eiköhän ala tapahtua.
Liikemies Gary Pers hoitaa.
Tuosta autotalon pylväästä saisi kätevästi moskeijan tornin. Ja kun siihen viereen tekaisee moskeijan, niin saattaapa kaupunkimme saapua suurin joukoin oikeaoppisia muslimeita ja jopa somaleita. Todellinen ruiske elinkeinoelämälle kun valtio maksaa heidän ensimmäisten vuosien elättämisen ja he itse kuluttamisen.
Varmaan rakennuslaskun voisi lähettää Omanin emiirille, kuuluu olevan varakas ja hyväntahtoinen mies.
On meillä täällä Hämeenlinnassa persuja jotka tuki rivissä autotaloa mutta meidän sähläripersuilla on *elvetin huono muisti. Ei ne muista mitä teki.
Joo ja Iisakki ei saa kertoa.
Hönö hei, avuton vastaisku. Tuu mukaan nauraa !!!
Kyllä todellakin, persu-päättäjämme ovat ihan lapsellisia. Hakevat ex-miehiltään elatusapua, että saisivat lisää rahaa vaalikampanjaansa ja käyttävät aikansa eriäviä mielipiteitä kirjoittamalla tai lapsellisia blogeja ja valituksia rustaamalla. Voi sitä lapsellisuuden määrää, kyllä me kaupunkilaiset ihmettelemme.
Tissit pököllään se yksikin persutar päättää hml:n asioista, vaikkei muuta osaa kuin laatia eriäviä mielipiteitä.
Joo pitäkää vaan hauskaa ja naurakaa meidän perzukeille!
Tulkaa vaikka tänne paikan päälle persuja nauraa. Ne on ihan vaarattomia. Tutustukaa samalla hienoo kaup.keskus goodmaniin jota Persut vastusti. Scc:tä ne kannatti.
Goodmaniin avajaisiin ja samalla nauraa persuille !
Pakko niille on nauraa kun ei voi ottaa tosissaan.
Teillä taitaa olla maapulaa sielläpäin kun tavaratalotkin pitää rakentaa keskelle tietä.
Tietysti kun Euroopan suurin autokauppa sijoitetaan keskisuureen suomalaiseen kaupunkiin niin loppuuhan siinä maa muulta rakentamiselta.
Nauretaan täälläkin. Perzuikit vastusti Goodmania ja se toteutui ja kannatti scc:tä ja se meni *ituiks.
Heheh.
Tokko tuota SCC:tä vastusti kukaan? Kyllä meidän päättäjät ovat tasaisesti kaikki samaa nerokasta jengiä.
Että näillä munapäillä meitä johdetaan. Ja jos sanotaan, että äänestäjien vika mitäs äänestitte, niin vastaan. Pakkohan noita tai vastaavia hurjia on äänestää kun puoluetoimistot ne listoille asettavat.
Kun katsoo hämeenlinnalaisia Goodmannin avajaisissa niin ymmärtää ettei kaupungista löydy hakemallakaan nykyisiä päättäjiä viisaampaa porukkaa.
Hauho on Hämeenlinnaa.
Valitettavasti on. Mutta ei hauholaiset törmänneet Goodmaniin hullun kiilto silmissä. Ne olivat näköjään kantakaupunkilaisia.
Tämän ketjun vastauksista nähdään, mikä on kokdemhpkscc-puolustajien älykkyystaso.
Kiitos näin on ja ikävä kyllä nähdään myös perzuikkien. Tuskin osaavat lukea ja ymmärrys hohhhojoiiaa.
Me nauretaan Hämeenlinnan persuille täällä Oulussa. Kannatus laskussa koko maassa valehtelun takia.
Pikkuvinkki proleille, siis demulit virheet jne jne; käykää Goodmannissa vasta 4 kk kululuttua, silloin saa tuotteilta halvalla. Ensimmäiset loppuunmyynnit alkavat silloin.
Pikkuvinkki lopettaville yrittäjille TULKAA HATTULAAN, TÄÄLLÄ MENEE AINA HYVIN, Persaukiset kuuluu Homeenlinnan kaupunkiin.
Hattula on konkurssissa mutta perzukkin tavoin lupaat että hyvin menee. Heheheheh. Me käymmä Goodmanissa rahojen kanssa jatkuvasti ja ale on sitten kun on mutta osta sinä Tane vaatteesti Hattulasta. Heheheh.
Ole sinä Tane. Meillä on hml:ssa sentään liikemies Kari hoitamassa asioita ja mukana myös scc-hankkeessa. Ei teillä ole ketään samassa sarjassa ei sinnepäinkään.