Kertokaa miten isoja olette ampunu!
Vastaukset 12
- Ryynäsen Topi
No ei tästä ole kuin pari vuotta kun täräytin hengiltä Lahden tietämillä 24 piikkisen.
- Hienoeläin
20-piikkinen seisoi liki minuutin n.20metrin päässä edessäni, mutta jätin ampumatta, jatkamaan sukua.
- Ryynäsen Topi
Olisin minäkin jättänyt 20 piikkisen ampumatta. Jos se muutaman vuoden kasvais niin sillä voisi olla 25 piikkiä ja sitten jos se sattuisi tulemaan kohdalleni, niin saisin taas oman ennätyksen. Mitä enempi piikkejä niin sitä kunnioittavampi saalis.
- Ryynäsen Topi
Ryynäsen Topi kirjoitti:
Olisin minäkin jättänyt 20 piikkisen ampumatta. Jos se muutaman vuoden kasvais niin sillä voisi olla 25 piikkiä ja sitten jos se sattuisi tulemaan kohdalleni, niin saisin taas oman ennätyksen. Mitä enempi piikkejä niin sitä kunnioittavampi saalis.
Identiteetti varkaalta on jäänyt huomiotta missä alkuperäinen ryynänen asuu. Muuten provosointi saattaa joillekin mennä jopa läpi:)
- Latailija....
Tolla vale Topilla jutut kun hirvimerkki Erkillä. Oikean Topin jutut tunnen, ja ne ovat pääsääntöisesti järkipuhetta. Toki, joskus ehkä hieman näkemys eroja, mutta järkipuhetta. Johtuen varmaan maantieteellisestä sijaintierosta.
- Latailija....
Vie "jaghunttar" sarvesi trofeemittaukseen niin saat selvän dokumentin pisteistä. Hopea vai kultamitalisarvet. Tukkii monta joutavanjauhajan suuta.
- Voi jee!
No voi hellantuuteli!
Ihanko sait noin ison hirven ammuttua??
Voijee.
Ja nyt sitten kehusketet kun tapoit?
Pitäiskö sulle tiploomit kirjoittaa siitä, miten monta eläintä ja elämää oot tuhonnut?- Utahunt
Eilen 53 piikkinen alaskasta!
- saantimies
Minulla on laatoitettu terassi lapiosarvista sahatuilla laatoilla. Kunnon lapiosarvista tulee puolen neliön laattoja kaksi. Ei tarvita montakaan kaatoa.
- dnatutkija
Kaveri sanoi ampuneensa nelipiikkisen vasan.
- ElkSniper45
Mie kerran humalassa ammuin satapiikkistä. Oisko ollu jamaha taj sukisuki. Luulin perkeles päissään hirveks. Onneks osu vaan tankkiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid1721135En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene45763Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi27723Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.137718- 44679
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l221669- 67635
Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää164602Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni36600Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal52580