Miksi Volvo?

Bmwnopower

Kertokaa minulle mikä niissä laatikoissa kiehtoo?
Itselläni oli 2 volvoa ja aina sai olla kädet paskassa ja kirota romua, ne oli niin hirveitä ajaakkin. Kulutuskin on aivan tähtitieteellinen niin pieneksi moottoriksi, ulkokuori ja sisusta on ihan perseestä, aivan viivottimella tehty, ja mulle vielä sanottii että osta Volvo, se on halpa ylläpitää, ostin auton ja olin siinä uskossa että oli halpa pitää mutta ei, bensasyöppöjä,paikat lahos käsiin ja paska ajotuntuma, mä en ainakaan ollu tyytyväine autooni, joten merkki vaihtu, kertokaa omat mielipiteenne?:) ja autoillani oli ajettu 300tkm

3

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moi, olisi aloittaja kiva tietää mikä Volvo sinulla oli, ja mikä auto on nyt, että ymmärtäisi paremmin tuon harmituksen.

      Mutta asiaan, minua Volvoissa kiehtoo käytettynä hyvä hinta/laatusuhde ja siihen yhdistyvä hintaluokkansa parhaimpiin kuuluva turvallisuus.
      Mainio korityö, ei nitise eikä natise, eikä 20-vuotta vanhanakaan juuri ruostu.
      Hyvä ajettavuus ja mainio matka-auto.
      Mainiot tilat, mahtuu aikuisetkin takapenkille, ja farmarien takakontti on legendaarisen tilava, tilat paremmat kuin monissa uusissa autoissa.
      Erittäin kestävä tekniikka isoissa Volvoissa sadat tuhannet vain vaihtuvat mittarissa.
      Polttoaineen kulutuskin on pienempi kuin yleensä luullaan, dieselit oikein taloudellisia.

      Nämä minun mielipiteitä ja koskevat lähinnä 900-sarjaa, ja osin 800-sarjaa.

      • Bmwnopower

        Mutta vanhan Volvon hintaa rivoilla kyllä väittää kalliiksi!:)


    • Bmwnopower

      740 diesel ja 940 bensa, vetelä oli ajaa ja laatikot reistaili,kansi meni dieselissä,takaiskarit ihan väljät ja kaikki perus Volvo "ominaisuudet", kulutus iso verrattuna bensa 325 e6 bemariin vaikka bemarissa oli melkein 70hp enemmän, ajan nykyään dieseli w124 250td mersulla ja se menee pyhällä hengellä verrattuna d24tic moottoriin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      131
      7192
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2589
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      264
      1240
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1029
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      161
      947
    6. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      910
    7. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      71
      897
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      774
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      13
      743
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      721
    Aihe