Ideapark

tytteli t

7

223

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Topi S

      Minä näin sut

    • kaffelle persso

      Minä se käyn joka paikat läpi josta saa ilimasta kaffea ja pullaa. Kärkkäisen synttäreilläki kävin usiamman kerran päivässä kaffella. Panin välillä eri verkkarit ettei ne tunnista, ovelakin siis olen!

    • Idiotti iiläinen

      Ja tälle porukalle on muka tärkeää miten maailma makaa? Iissä on ideaa? Missä on Ideaa?Päivällä Ideaparkkiin ja illalla katotaan telkusta "vain elämää" ja aamulla pähkäillään, kuinka kurjasti täällä Suomessa meneekään..... Tavataan Ideaparkissa.

    • joukovoima

      Maanantaina viinakaupassa ilmaset kahvit ja pullat
      tiistaina terveysasemalla
      keskiviikkona kärkkäisellä
      torstaina k-kaupassa
      perjantaina iisakissa
      lauantaina ideaparkissa
      sunnuntainan kirkossa
      .
      Tervetuloa joukolla mukaan

      • kaffelle persso

        Pitäis perustaa semmonen tiedotusrinki joka tiedottaa ilmaisista kaffeista! Laskin että olen ainakin 500 kuppia&pullaa vetänyt eri kaffetarjoiluissa. Panen sokeria aina 4 palaa, kotona käytän kahta palaa.


      • Rahat vähissä
        kaffelle persso kirjoitti:

        Pitäis perustaa semmonen tiedotusrinki joka tiedottaa ilmaisista kaffeista! Laskin että olen ainakin 500 kuppia&pullaa vetänyt eri kaffetarjoiluissa. Panen sokeria aina 4 palaa, kotona käytän kahta palaa.

        Tuo on hyvä idea: Ottakaapa yhteyttä facebookissa , niin laitetaan ryhmä pystyyn. Samalla voitas twitterissä ilmoitella, jos jossain päin Iitä tai no , Oulun seutua, laskee polttoaineen hinnat esim. alle 1.467 euroa/litra/ E95, niin voitas singahtaa halavoille bensoille ja ilimasille kahaveille. Laittakaapa pyyntöä tulemaan, kuulolla ollaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      540
      4645
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      3721
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      284
      2352
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      482
      2221
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      88
      1555
    6. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      116
      1524
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      157
      1413
    8. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      69
      1340
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      70
      1323
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      84
      1164
    Aihe