Minäkin olin mukana
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288757937037.html
Ideapark
7
286
Vastaukset
- Topi S
Minä näin sut
- kaffelle persso
Minä se käyn joka paikat läpi josta saa ilimasta kaffea ja pullaa. Kärkkäisen synttäreilläki kävin usiamman kerran päivässä kaffella. Panin välillä eri verkkarit ettei ne tunnista, ovelakin siis olen!
- Idiotti iiläinen
Ja tälle porukalle on muka tärkeää miten maailma makaa? Iissä on ideaa? Missä on Ideaa?Päivällä Ideaparkkiin ja illalla katotaan telkusta "vain elämää" ja aamulla pähkäillään, kuinka kurjasti täällä Suomessa meneekään..... Tavataan Ideaparkissa.
- joukovoima
Maanantaina viinakaupassa ilmaset kahvit ja pullat
tiistaina terveysasemalla
keskiviikkona kärkkäisellä
torstaina k-kaupassa
perjantaina iisakissa
lauantaina ideaparkissa
sunnuntainan kirkossa
.
Tervetuloa joukolla mukaan- kaffelle persso
Pitäis perustaa semmonen tiedotusrinki joka tiedottaa ilmaisista kaffeista! Laskin että olen ainakin 500 kuppia&pullaa vetänyt eri kaffetarjoiluissa. Panen sokeria aina 4 palaa, kotona käytän kahta palaa.
- Rahat vähissä
kaffelle persso kirjoitti:
Pitäis perustaa semmonen tiedotusrinki joka tiedottaa ilmaisista kaffeista! Laskin että olen ainakin 500 kuppia&pullaa vetänyt eri kaffetarjoiluissa. Panen sokeria aina 4 palaa, kotona käytän kahta palaa.
Tuo on hyvä idea: Ottakaapa yhteyttä facebookissa , niin laitetaan ryhmä pystyyn. Samalla voitas twitterissä ilmoitella, jos jossain päin Iitä tai no , Oulun seutua, laskee polttoaineen hinnat esim. alle 1.467 euroa/litra/ E95, niin voitas singahtaa halavoille bensoille ja ilimasille kahaveille. Laittakaapa pyyntöä tulemaan, kuulolla ollaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2102848Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672511Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1261015- 671010
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait271962Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka322929Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20909Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768