Itellan asiakkaille

kas mokomaa

on lähetetty laskuja olemattomista filateliatuotteista? Itsellenikin toistasataa euroa ja vain pari viikkoa maksuaikaa.

5

132

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niin kai

      Et tosiaan ole ainoa. Suorituksesi palkitaan, jos asiakaspalveluun on uskomista

    • harmillista

      Eipä ole tuotteita näkynyt, vaikka eräpäivä meni jo umpeen? Enpä aio 125 euroa turhan tähden maksella. Ennen laskut pruukasivat olla tuotteen yhteydessä, mutta mitenkäs nyt? Ei voi postin kulkuunkaan luottaa, kun jättivät pankin avainkoodilistankin toimittamatta?

      • jopas jotakin

        Aivan, Ahvenanmaalla sentään toimitaan esimerkillisesti, kun vuosilajitelma ja päivityslehdet sekä fdc:t tulivat laakista perille laskuineen.


      • ei tolkkua

        Se on niin tyhmää, kun valtion posti muuttui liikelaitokseksi, niin samassa yhteydessä lätkästiin toimituksiin tuo arvonlisävero. Mullakin oli tuon pelkän veron osuus jo 24e, vaikka vuosilajitelmakin maksaa vaan parikymppiäå. Miten olette ratkaisseet tuon epäyhtälön? Kyllä keräilytuotteet sentään pitäisi verottomana voida hankkia.


      • epäkohta
        ei tolkkua kirjoitti:

        Se on niin tyhmää, kun valtion posti muuttui liikelaitokseksi, niin samassa yhteydessä lätkästiin toimituksiin tuo arvonlisävero. Mullakin oli tuon pelkän veron osuus jo 24e, vaikka vuosilajitelmakin maksaa vaan parikymppiäå. Miten olette ratkaisseet tuon epäyhtälön? Kyllä keräilytuotteet sentään pitäisi verottomana voida hankkia.

        Ihan totta, kun kerään vaikka mustikoita metsästä, ei siitäkään alvia mene.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      97
      1968
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      88
      1380
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1153
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1047
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1042
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      893
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      811
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      802
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      761
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      713
    Aihe