Poltsin "nuoret"

-KJ-

Mikä siinä on kun joka viikonloppu näkee kylällä nuoria (13-16v?) kaljapullot käsissä??! Herran pieksut järki käteen kotona herätys vanhemmat!

5

434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yks äippä vain

      Jos kerran näitä näet, mikset ilmineeraa heitä viranomaislle, niillä on velvollisuus ilmoittaa sosiaalitädeille, jotka omalta osaltaan kyllä sitten ottavat yhteyttä vanhempiin. Mitä sie näille sivuille tuut nimimerkin kautta vielä huutelemaan, ei näiden ongelmanuorten vanhemmat näitä täältä lue, ne itekki vetää viikonloput alkoholia ja ovat niin sekaisin, ettei niitä kiinnosta missä nämä alaikäiset aikansa viettävät, antavat rahat kouraan ja käskevät kavereittensa ja näitten vanhempien riesaksi ja yleensä se kaveripiiri on sitä samanlaista mitä nuori itsekin on. On jo aika monta vuotta tullut sivusta seurattua tämän kylän nuorten "menoja", ei täällä vanhemmat jälkikasvuistaan paljoo perusta, niitä on pitänyt hankkia, mutta se missä ne aikansa kuluttavat, se ei näitä vanhempia näy kiinnostavan.

    • nytmääihmetteleniinm

      Mitäh? Siis onko Polvijärvellä nuoria???

    • Oliko tämä elinkautisen saanut nuorukainen jo entuudestaan yhteiskunnan elätti vai mikä siellä Polvijärvellä saa ihmiset tuollaisiin hirmutekoihin ja kuka maksaa ne kustannukset, jotka tuomio tekijälle toi.

      • ei kukaan voi

        kaveri on ihan ok perheestä eli turhaan morkkaat.Kai joku pimeneminen tapahtu.Voimia kaikkien kolmen perheille.Uhrille,syytetylle ja ennen kaikkea sille tyttöystävälle.Mennyttä takaisin ei saa mutta eteenpäin on mentävä.Kukaan meistä ei voi toista tuomita,kukaan ulkopuolinen ei tiedä asioita.Siinä meni kolmen nuoren ihmisen elämä.


    • hohhoijaa.

      Onneksi Suomen kaltainen oikeusvaltio päästää tuonkin ihmissaastan pikaisesti takaisin kansan keskuuteen, toivon kirvesmiehelle todella kurjaa loppuelämää. "Pimenemistä lienee tapahtunut jo ennenkin".... sairas ihminen tuollaista puolustaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      480
      8507
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      119
      5830
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      255
      4772
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      58
      4625
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      69
      4137
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3930
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      171
      3759
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1698
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      96
      1231
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      869
    Aihe