Kiinteistöhuolto

Onko teidän mielestä ihan normaalia että kiinteistöhuollon mies käy päivittäin kerrostalossa hoitamassa asioita? Jopa lauantaisin hän putsaa pihaa ja siivoaa rappukäytävää.
3165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvä että hoitaa hommansa, saman rahan huoltofirma kuitenkin laskuttaa.

Äänestä

Olisipa meidänkin talossa noin mukava kiinteistöhuolto että kävisi jokapäivä. meidän talossa käy vain kerran kuussa.

Äänestä

laiskat ja tyhmät eli lassila -t porukat ottavat päältä ajettavaa ruohonleikkuria kauemmin pois autosta kuin koko leikkaus kestää.ja taas takaisin, mutta aikaa kuluu ja hinnat nousee 2015.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saint kits kirjoitti:

Onko teidän mielestä ihan normaalia että kiinteistöhuollon mies käy päivittäin kerrostalossa hoitamassa asioita? Jopa lauantaisin hän putsaa pihaa ja siivoaa rappukäytävää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu