Punikkien "ääniharava"..

Siellä se seisoi sateessa kuin surullisen hahmon ritari,
Hakaniemen torilla ja houkutteli mummoja
Haloskan sukkakoriin laittamilla halvoilla namusilla..

http://i.imgur.com/S4peyaJ.jpg

Kukaan ei ottanut namusia, muistavat varmaan kuinka menivät halpaan,
haloska kun osti ääniä raa'alla hernesopalla ja kissakorteilla!
8154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kuka toi on?

Äänestä
  • Penis Alalärvi

    Äänestä

Onkin oikein vaali ilme kasvoilla.

Äänestä
  • Kyllä Helsingin tyhmät demariäänestäjät sen verran äänestypaikalle hipsivät, että saadaan Pentti (taas) Eduskuntaan. Ja joku muu demari sieltä pois.
    Penttikin alkaa jo olla eläkeiässä, mutta ei vaan tunnu saavan tarpeekseen
    eduskuntatyöskentelystä.

    Onko tietoa, olisiko Osku Pajamäki tulossa Helsingin ehdokaslistoille huhtikuun vaaliehin ? Osku on varsinen veteraani ja työn sankari eduskuntaan pyrkimisessä.
    Tosin, Osku ei ole vielä koskaan päässyt vaalien avulla eduskunnan kynnyksen oikealle puolelle.

    Äänestä

Tuo kuvassa oleva on professorismiehiä toisin kuin täällä nämä muutaman sanan vääntäjät. Professorimiehiä ja viisaus kumpuaa hänen ulkoisesta olemuksestaan. Siksipä hänellä on kannatusta yli puoluerajojen ääniharavuudeen asti ja viisauttahan ei koskaan ole liikaa politiikkojemme keskuudessa. SDP saa olla ylpeä siitä, että heidän joukoissa seisoo
hänenlaisensa ihminen ja tekee työtä vähäosaisten ja kärsivien eteen. Tämäkin luonteenpiirre voi herättää joissakin ökypiireihin kuuluvissa kateutta ja kateuden ääni se täälläkin puhuu.

Äänestä

  • fiksu tyyppi ei ole pätevyys professoriksi


    montako YLI 50-KYMPPISENÄ VÄITELLYTTÄ
    KUNDIA ILMAN YLIOPISTOURAA TOHTORINA
    ON NIMITETTY 2000-LUVULLA PROFESSORIKSI

    yksi
    Halosen ukko

    nykysin pyritään väittelemään kolmenkympin tietämillä
    ja silti jäädään työttömiksi kun virkoja on vain
    Halosen ukolle

    Äänestä

52 vuotiaana vanhuksena väitellyt ukkeli
pääsi SUORAAN ILMAN YLIOPISTOURAA PROFESSORIKSI
uran korvasi muumiona Halosen vieressä seisoskelu valtiovierailulla

on edelleen töissä pakon edessä kun aloitti vasta eläke-iässä
täyttää ensi vuonna 67

ei tohtorina tehtyä yliopistouraa ei väitöskirjojen ohjausta
ei seminaarien vetämistä ei ei ei
mutta Halosen mies

SDP nepotismin pesä

ps. myös Halosen tytär on yliopistossa verorahoilla elämässä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


säälitti ukkeli kirjoitti:

Siellä se seisoi sateessa kuin surullisen hahmon ritari,
Hakaniemen torilla ja houkutteli mummoja
Haloskan sukkakoriin laittamilla halvoilla namusilla..

http://i.imgur.com/S4peyaJ.jpg

Kukaan ei ottanut namusia, muistavat varmaan kuinka menivät halpaan,
haloska kun osti ääniä raa'alla hernesopalla ja kissakorteilla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu