Kertokaa yksikin syy moisen typeryyteen, mihin Kiovan Fasistit yritti pakottaa..
miksi Itäukrainanan pitäisi nuolla EU:ta?
cia:n agenteja
2482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Miksi ne haluaisi natoon?
Täyspäisinä eivät halua tuhota itseään! Natokoirina!
Vaaleissa on aina kysymys ihmisten arvoista, siis siitä, millaisessa yhteiskunnassa he haluavat asua.
Nyt itä-ukrainalaiset päättävät, haluavatko he läntiset arvot:
- demokratian,
- sananvapauden
- oikeudenmukaisuuden ja
- tasa-arvon
vai kannattavatko he venäläistä järjestelmää:
- valedemokratiaa,
- korruptiota,
- sananvapauden rajoittamista,
- poliittista oikeuslaitosta,
- homofobiaa ja
- sotauhoa.
Mitä Kiovan Fasisteja tarkoitat?
Ei taida tässä todellisuudessa olla moisia otuksia olemassakaan.
Joten pikemminkin pitää kysyä mikä oikeus itä-ukrainan-terroristeilla on ryöstää ukrainalaisten omaisuutta ja tukea Venäjän miehitystä Itä-Ukrainassa ja Krimillä.
Rosvoretkeen ei pahemmin ole esitetty perusteita.
Ja tuskin edes koko venäjänkielinen väestö on terroristien ja Putinin tavoitteiden takana.
NINEL
On kysy itäukrainalaisista ja heidän elämästä. Eivät alistu Kiovan fasistivaltaan ja EU-nälkään. Ovat lähellä Venäjää. Sinua Venäjää vihaavaa ilmeistä katkeraa homoa se pännii. Olet nielpelle myös helvetin tyhmä!
Mene "hie ciaagentti!" pikaisesti ensin mittauttamaan oma älykkyysosamääräsi ennenkuin muita tyhmäksi nimittelet!
On meinaan tekstisi sen tasoista, että pääsi on melko tyhjä, etten sanois niinkuin tyhjä tynnyri, muuten ei ole mahdollista suoltaa moista typeryyttä mitä suollat.
Luuletko tosiaan, tosissasi, että joku suomalainen sepustuksesi ottaisi tosissaan!?
Muut kuin joku koroljov, joka ei kuitenkaan ole suomalainen.
Ja pekkemanni, tämä pääsonni, eikun pääJonni, moskovasta palkkansa saava "dosentti".
Voi teitä raukkoja. Aivan niin, raukkoja, sääliä teitä täytyy, ei ole annettu luojan toimesta teille ihan kaikkea...
Syötät samaa tavaraa molemmista päistä.(sontaa)
Ketä nää räkyttäjät on, jotka haukkuu vähämielisellä apukouluslangilla asiallisia kirjoituksia ja niiden kirjoittajia. Jos asiallisia perusteluja ei osaa kirjoittaa, olisi syytä jättää kommentit kirjoittamatta.
Koulukiusaaminen on kai joillakin levinnyt nettikiusaamiseksi. Mitään muuta syytä joidenkin kirjoituksille ei ole nähtävissä, kuin puhdas kiesanteko. Nämä puoliammattimaiset kiusaajat pitäisi saada asianmukaiseen hoitoon.
Palkan edestä keskusteluja häiritsevät ovat tietysti oma lukunsa.
Missä olet hoidossa? Vai kuulutko vajakki paltianciarinkiin? Puhutaan tosiasioista, mitä niel ja kohmelopellet ytrittää sumuttaa..
Olet surkea, kun alat Venäjävihaa kylväviä nuija puolustaa.. Natokiimasia. Avaudu itsestäsi?
Niinpä tietenkin. Pitää venäläisiä ymmärtää. Stalin ja hänen jalanjälkiään nyt etsivä Putin ovat lempeitä miehiä Suomeakin kohtaan, verrattuna siihen mitä oli Pietari Suuri Isonvihan aikana 1713 - 1721. Johtuneeko sitten siitä, että Stalin ei päässyt Suomeen hyökkäyksistään huolimatta. Stalinhan lupasi tappaa kaikki suojeluskuntalaiset Suomessa ja olis siinä varmaan tapahtunut puhdistus kommunistejakin kohtaan kuten kotimaassaan Neuvostoliitossakin tapahtui - 55 miljoonaa venäläistä tapatti sossialismin käyttöönotossa Neuvostoliitossa (ei sodissa kuolleita mukana). Mutta Pietari Suuri pääsi Suomeen. Tuolloin Isonvihan aikaan venäläiset joukot terrorisoivat Suomessa Pietari Suuren käskystä. Kasakat ryöstivät maan putipuhtaaksi. Ihmisiä kidutettiin, jotta ilmaisivat minne olivat piilottaneet ruokansa ja omaisuutensa. Naiset raiskattiin. Hyväkuntoiset otettiin orjiksi, muut tapettiin. Lopuksi tuikattiin tuleen se, mitä ei mukaan saatu. Osa kansasta pakeni metsiin ja rakensi sinne piilopirttejä.
Toivottavasti Venäjä kehittyy demokratian tiellä niin, että tallaista vastaavaa ei pääse enää tapahtumaan. Eivät venäläiset ihmiset pohjimmiltaan ole pahoja. Heidän tahtonsa ja ihmisoikeutensa pitää päästä vain vaikuttamaan koko yhteiskunnan kehitykseen.
Isoviha ja pikkuviha sotahullujen hurrien takia. Aina hyökkäämässä Venäjälle. Se tällästä on sota.Hakkapeliitat heitteli lapsia nuotioon kitisevien äitien rinnoilta, että parempi panna, keskieuroopassa.
Olet se pelle joka läähättää, että suomi voitti talvi-ja jatkosodan? Kero lääkkeet ja aineet mitä nappailet!
Haiset typerälle nielapinalle!
Ruotsi on liittoutumaton valtio ja naapurimaa, jonka kanssa Suomella on parhaat välit. Siis minkä vitun takia hurrittelet, muistelet muinaisia ja kylvät Ruotsi-kaunaasi? Ruotsi-kateutesi haisee peninkulmien päähän!
Kyllä ryssällä pitää olla oikeus hyökkäillä eri suuntiin aina tarpeen mukaan. Koskaan ei voi tietää missä suunnassa se vihollinen taas juonii. Ja turvapuskuria pitää olla rajoilla pienemmistä kansoista joita rauhaarakastava venäjän kansa puolustaa rikollista fasismia vastaan. Vastineeksi turvasta saavat luovuttaa luonnonvaransa ym. resurssit.
Isovihat puheeksi. Ruotsi soti koko 400 vuotisen orjuutusaikamme ja suomaalisilla. Vei sotasaalit Ruotsiin ja tappo, tuhos Suolmea. Meinaatko historiaa valehdella rontti?
Hyökkäsi suursuomipellet, Marskinjohdolla?
Ruotsi ei ole sotinut viimeiseen 200 vuoteen. Sinun ihannemaasi Venäjä on sinä aikana sotinut joka ilmansuunnassa ja vallannut lisää siirtomaita pitkin Aasiaa. Kaiken lisäksi Venäjä "puolustaa itseään" naapureiden suvereniteetin kustannuksella. Kumpi on suurempi paskiainen, Ruotsi vai Venäjä?
NL hyökkäsi. Aloitti koko kahakan yhdessä Saksan kanssa.
Valhetta tullee kuin putinilta.
Tulla kertomaan, ettet täysipäinen,..
Itäukraina ei halua EU-nälkään! Usan natoon!
Siksi että pankkiirit tahtovat vallan unkarissa.Unkarista tahdotaan tehdä antikristillinen valtio.Kaikki pedon hallussa oleva on antikristillistä,kuten näemme suomessakin käyneen.
Anteeksi,tarkoitin ukrainaa.Eipä sen puoleen pankkiirit tahtoo valtaansa koko maailman.Heidän vallanhalullaan ja ahneudellaan ei ole mitään rajaa.
Jenkit naton Venäjän porstuaan kiristykseksi!
Ukrainaa natoon ja EU maksa viulut..