Kattovuotaa tai jostain tulee vettä sisään. Pitäisi irrottaa etupenkki mattojen kuivauksen ja vuodon etsinnän vuoksi. Penkissä on sivussa airbag. Voiko airbagin johdon irroittaa huoletta vai posahtaako tai aiheuttaa vikakoodin katsastuksen harmiksi?
Vastaukset 1
- AiriBag
No nyt vuoto paikallistettu ja korjattu. Kiitos vastaamattomuudesta;)
Vika koodi tuli tietysti! En irrottanut johtoja ja johdotolivat hieman kireällä kun penkki oli käännetty keskelle ohjaamoa. Penkin alla keltainenliitin löystyi ja aiheutti asennuksen jälkeen vikakoodin.
Nollaus onnistuu mittariston ja ratin alla roiokkuvan valkoisen liittimen avulla. Siinä on teipattuna kaksi musta keltaista johtoa jotka laitetaan Airbag systeemin valkoiseen liittimeen, joka niinikään roikkuu ohjaus pisteen alla.
Liittimen paikka"1" luetaan vikakoodit vilkkuvasta airbag valosta ja nollataan toinen johto liittimeen paikka "2". Airbag valo vilkkuu säännöllisesti kun vikakoodeja ei ole. Liitin on päästä katsottuna kuin U kirjaun. Lukitus on siinä keskellä"1"on vasen Usakara ja "2" on oikea U sakara. Kun virta on poikki paikalle"1" johto kiinni, virta päälle lue koodit valosta ja sitten laita johto toinen paikkaan "2" niin koodit nollautuvat. Valovilkkuu tasaisesti.koodit ja liitin ohje löytyy netistä etsimällä. Siinä se lyhyesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.652081Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt321666- 991122
- 45860
- 87793
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.25736- 29650
- 38616
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,124549Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56548