Meillä taitaa poikaystävän kans olla ongelmia kielisuudelmissa.. ne ei vaan jotenkin sovi yhteen tai jotain.. ei olla puhuttu asiasta mut musta tuntuu et nykyään suudellaan vähemmän kuin seurustelun alussa. Ite niin tykkään suutelusta mut kielarit ei meillä oiekin onnistu.. onko kellään neuvoja...?
Kielisuudelmat
avun tarpeessa
85429
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ootte vaan paskoja suuteleen >:O :D
Mikä siinä puhumisessa on ongelma? Ei kyllä mullakaan meinannu suuteleminen onnistua suhteen alkuvaiheessa, eikä kyllä mun tyttöystävältäkään. Sitten puhuttiin, että miten sitä kieltä kannattaa käyttää, ja puhuttiin minkälainen suuteleminen tuntuu toisen mielestä parhaalta jne... Sitten kokeiltiin. Nyt molemmat pitävät suutelusta koska se onnistuu niin hyvin.
Eli: Puhukaa! Ei se poika lue sun ajatuksias, sun pitää sanoa sille minkälaisesta suutelemisesta juuri SINÄ satut pitämään!
Joo kandee keskustella. Voihan olla että poika ei välttämättä tykkää kielareista. Itsekin pidän enemmän varsinkin suutelun alkuvaiheessa pelkillä huulilla näykkimisestä - ärsyttää kun muijat rupee heti tunkemaan sitä kieltään.
viimeksi suutelin naisen kanssa ja se halusi purra mua kieleen. Aluksi se vähän pelotti, mutta totuin siihen... mutta en hirveemmin kaipaa kieltä syvälle kurkkuuni niin, että tukehdun.
Mulla on taas päinvastoin, suorastaan
meinaa taju lähteä ja jalat alta, kun
nainen lykkää suuni omaa kieltään täyteen.
Ai,ai kun tekee hyvää, mutta tapaa harvoin
tälläisen lyylin.
Minä taas yökkään jos mies työntää kielensä kurkkuuni. Kieleni takaosa on niin herkkä, että tulee siis tahaton yökkäysrefleksi. Varsin nolo juttu. Tälle ei vain voi mitään.
Asiasta siis kannatta puhua ..
Siinä parhaimmillaan melkeen mälli lentää kunnon kielarin yhteydessä, kiihotta ihan mahottomasti nainen joka osaa sen taidon. Toisten kanssa taas lähestulkoon työlääntyy ja rupee aattelemaan urheilutuloksia.
kyllä pitäs onnistua...jollet tykkää "syvistä" kielareista, sano vain poikaystävälles...yhteispelillä saatte suutelun onnistuun..kannattaa myös kokeilla kielen imemistä.toimii ainakin meikäläiselle, ja tytötkin on kehunut..