Mukavaa luettavaa

http://www.iltalehti.fi/verot/2014110318803742_vr.shtml

Otetaas me suomalaisetkin nyt oppia turkkilaisilta siitä että kuinka tienataan rehellisesti hyvät tulot itselle.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onhan se nyt h..tin väärin, että mamu tienasi kebabilla 2,5 miljoonaa, jotka jonkun suomalaisen olisi kuulunut tienata. Siksi PerusSuomi 2015!

Äänestä
  • "Onhan se nyt h..tin väärin, että mamu tienasi kebabilla 2,5 miljoonaa"

    Mikä siinä nyt on väärin?

    Kyllä suomalaisilla on olemassa aivan samat mahdollisuudet tienata hyvin kuin esim. turkkilaisilla.

    Äänestä

  • "PerusSuomi" on...trololololloloooooooooooöo...

    Äänestä

Kebab pizerioista on aina sanut kuitin ostamastaan tuotteesta.

Äänestä

Mikäli asia on kiinni siitä Turkkilaisuudesta, miksi kaikki Turkkilaiset eivät ole miljonäärejä? Olisiko vaan niin, ihan taustaan katsomatta, siinä on vaan onnistuttu tekemään oikeita asioita oikeaan aikaan, eli yrittäjä on onnistunut tekemisessään - siitä hänelle kaikki kunnia, olipa taustaltaan sitten mistä tahansa, se ei paranna tai huononna suoritusta !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pienyrittäjä.. kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/verot/2014110318803742_vr.shtml

Otetaas me suomalaisetkin nyt oppia turkkilaisilta siitä että kuinka tienataan rehellisesti hyvät tulot itselle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu