Siis mitä ihmettä?

Viestini, jossa kerroin Bluesin voittaneen eilen Kärpät, on poistettu? Freak? Miksi? Nythän olin selvästi siistinyt kieliasua, enkä edes sanonut Kärppiä Poroiksi tai muuksi vastaavaksi. Siis mitä ihmettä...? Poistatko viestini vain sen perusteella, että ne on juuri nimenomaan MINUN kirjoittamiani?
2326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Raksilasta on tänä syksynä moni joukkue hakenut pisteautomaatilta helpot bojot...jonkun verran tiätysti tuomaristo aina kotiinpäin vedolla onnistuu tasoittamaan matsit.

Äänestä

Nyt kysyt sellaista mihin en todellakaan osaa vastata koska en ole koko päivänä käynyt seuraamassa palstan tilannetta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Lätkäguru kirjoitti:

Viestini, jossa kerroin Bluesin voittaneen eilen Kärpät, on poistettu? Freak? Miksi? Nythän olin selvästi siistinyt kieliasua, enkä edes sanonut Kärppiä Poroiksi tai muuksi vastaavaksi. Siis mitä ihmettä...? Poistatko viestini vain sen perusteella, että ne on juuri nimenomaan MINUN kirjoittamiani?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu