Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Oletteko koskaan?

Haaveillut seksi hommista toisen parin kanssa ja hakeneet lmoituksella toista pari näihin leikkeihin ja onko se toteutunut ja minkälaisia kokemuksia on siitä?Todennäköisesti meille on tulossa pari jonka kanssa voimme toteuttaa tätä,suurin osa vastanneista oli huihaipeleita,jota ei voinut noteerata mitenkään.
56721
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Haaveita oli, osa toteutui ja osa toteutuu jos toteutuu. Kokemuksia on huonoja ja hyviä, mutta huonnoimmatkin ovat opettaneet jotain, joten avoimesti vain eteenpäin.

Vihjeeksi: Alkoholi kannattaa jättää ensitapaamisesta pois, mikäli ei halua pilata kokonaisuutta. Eräs pari kertoi kokemuksistaan, joista suurin osa päättyi epämiellyttävään lopputulokseen, koska viinapullo ei pysynyt kiinni jännityksen vuoksi. Koska kyse on kuitenkin luottamuksesta, sitä on helpointa rakentaa, kun kaikki osapuolet ovat "selvästi" paikalla ja valmiita kommunikoimaan.

On myös aika tavallista, ettei ensitapaaminen johda seksiin ollenkaan. Riippuen tietekin kokemuksesta ja ihmisistä, tilanne saatta olla hyvin luonteva heti alusta, jolloin on helppoa harrastaa seksiä, mutta useimmiten kyse on jonkinlaisesta ihmissuhteesta, vaikka se luodaankin pariskuntien välille.

ROhkeutta ja järkeä, niin eiköhän teille ole tulossa ihan mukava kokemus:)

Äänestä

Sekä haaveilleet että sitten myös toteuttaneetkin tuon haaveemme muutamaan kertaan (tosin aina saman parin kanssa).

Ilmoituksella haimme mekin seuraa, vastauksia tuli laidasta laitaan, joista yksi kiinnitti huomion ainoastaan läheisen sijaintinsa vuoksi. Pariskunnan mies oli kirjoittanut vastauksen, joka ei "oikein" sytyttänyt minua, mutta päätimme vastata kuitenkin. Emmekä ole kertaakaan katuneet!

Löysimme heistä paitsi satunnaista seuraa seksileikkeihin, myös aivan ihanat ystävät, joiden kanssa vietämme aikaa muutenkin. Saimme sen mitä haimme; uuden ystäväpariskunnan, joiden kanssa voi mennä myös pitemmälle mikäli siltä tuntuu. Usein tuntuu, mutta joskus taas ei tunnu. Sekin on ok.

Sen verran ujoja on meistä osapuolista kolme, että alkoholilla on tunnelmaa rentoutettu. Ei kuitenkaan liikaa, tietenkään. ;) Ja ensimmäiset tapaamiset hoituivat ihan normaalin kahvittelun merkeissä tutustumalla toisiimme ja juttelemalla ihan tavallisista asioista. Meitä onnisti kyllä todella paljon, toisenlainenkin kokemus olisi voinut tulla eteen. Tutustumisestamme on aikaa noin kaksi vuotta ja tänä aikana ollaan tehty laidasta laitaan kaikkea mitä ystävät voivat keskenään tehdä ja lisämausteena on ollut tuo parinvaihto/ryhmässä oleminen. :)

Me haimme ensisijaisesti siis ystäväpariskuntaa, jonka kanssa viettää aikaa ilman pakkoa seksiin (ja sitä hakivat myöskin he), sellaisia ihmisiä, jotka arvostavat toisten tunteita ja toiveita eivätkä ole liikkeellä ainoastaan seksin vuoksi. Näitä pelkästään seksiä hakevia oli ainakin meille vastanneista suurin osa, valitettavasti.

Yksi parhaista "seksikerroista" heidän kanssaan on ollut se, kun olimme kaikki väsyneitä ja homma meni täydelliseksi nauruksi. Olimme "väärien" puolisoiden kanssa vierekkäisillä patjoilla hommissa, mutta nauroimme vedet silmissä aivan kaikelle eikä seksistä sitten tullutkaan mitään. :D

Tämä meidän tilanteemme on kuitenkin käsittääkseni aika harvinainen, on kuitenkin kyseessä neljän ihmisen kemiat, joiden pitää sopia yhteen. Meitä onnisti, toivottavasti teitäkin! :)

Äänestä
  • Hitsi kun kuulostaa hienolta. Me olemme myös kyllästyneet esim FS bileiden lihatiskimeininkiin.

    Olisi tosi kiva kun olisi ystäväpariskunta jonka kanssa voisi sitten tehdä muutakin

    Äänestä

Olemme harrastaneet useamman kerran ja aina on tykätty ja haluttu uudestaan.

Äänestä

Olemme harrastaneet useamman kerran ja aina on tykätty ja haluttu uudestaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Mimmi kirjoitti:

Haaveillut seksi hommista toisen parin kanssa ja hakeneet lmoituksella toista pari näihin leikkeihin ja onko se toteutunut ja minkälaisia kokemuksia on siitä?Todennäköisesti meille on tulossa pari jonka kanssa voimme toteuttaa tätä,suurin osa vastanneista oli huihaipeleita,jota ei voinut noteerata mitenkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu