Kihniöllä menee tosi kurjasti...

Kustaa Aadolf

Vai meinaatte te nostaa tuloveroprosenttianne niin korkeaksi. Ei voi sanoa muuta kuin hallelujaa. Nyt pitäisi sitten pikaisesti aloitta kuntaliitoskeskustelut naapurikuntien kanssa. Sori nyt vaan mut kukaan ei teitä huoli. Kyselkää Peräseinäjoelta josko he huolisivat teidät. Pelkään pahoin että ei sen koommin kuin Parkano tai Virrat.

4

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huukerit

      Ei ole pitkäkään aika kun kaikki laulo yhteen ääneen että Kihniöllä
      on hoidettu kuntatalous hyvin. Oli suomen parasta terveyskeskusta
      mukamas. Oliskos nyt aika pitää nenäpäivät??

      • spaddu

        Joo, tuossa on ideaa. Lähetetään joukko suomen julkkiksia tutustumaan Kihniön olosuhteisiin, kuvataan sitä kurjuutta ja lähetys tulee tv:stä ulos vuoden 2015 marraskuun nenäpäivätapahtumana. Siinä sitten väkisinkin unohtuu muun maailman nälänhätä ja lapsityöläiset kun suomalaiset surevat myötätunnosta Kihniöläisten ahdistusta. Nenäpäivä keräys tullee tuottamaan fyrkkaa uuden ennätyksen jonka myötä Mikko Kuustonen lupaa leikkauttaa hiuksensa.


    • Ei Hätää

      Ei sellaista nenäpäivää tulekkaan millä tästä suosta noustaan.
      Kihniöläisiä pitäis ymmärtää syystä tai toisesta ja pistää rahaa tilille.
      Ei pitäisi olla mitään ongelmaa kun on maan paras terveyskeskus ja
      vakavarainen pankki. Kyllä nää nyt kestää muutaman syödä ja
      käydä töissä.

    • huonostimene

      Missä ne talitiaisen kirjoitukset yläristä nyt viipyy, kun oma kunta rämpii syvällä. Huhut kertoo, että ei ollut ainoa firma tuo Fläkti joka loppuu. Terveyspalveluja suunnitellaan ulkoistettavan kuten Parkanossa tehtiin josta tiainen oli innokas kirjoittelemaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7568
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3622
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1846
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1060
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      943
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      27
      911
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      807
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      732
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      729
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      26
      662
    Aihe