"Hurja laskelma Päivi Räsäselle – ”Olisi murskatappio”"
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/73939-hurja-laskelma-paivi-rasaselle-olisi-murskatappio
Kyllä kannattaa miettiä kenelle äänen antaa -hukkaa menee jos Räsäsen konkurssiin enää killinkiään laittaa.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/73939-hurja-laskelma-paivi-rasaselle-olisi-murskatappio
Kyllä kannattaa miettiä kenelle äänen antaa -hukkaa menee jos Räsäsen konkurssiin enää killinkiään laittaa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Räsänen: avaa suusi taas!
Yhteiskunnan kannalta on huono juttu, että uskovaisillakin pitää olla ihan oma puolue. Otan esimerkkinä Sari Essayahin. Hän menee tavallaan ihan hukkaan, kun istuu väärässä puolueessa. Sarille olisi tulevaan uuteen hallitukseen paikka oppositiota vastapäätä, elikkä hallituksessa.
Miksei Räsäsen ole avannut suutaan? Uutisissakin oli, että aina kun Räsänen avaa suunsa kirkko menettää 800 000 eur.
Ja se on pelkästään hyvä asia, sillä nykyinen kirkko on luopio ja petturi, joka on myynyt itsensä Belsebuubille kuin kapisin Rooman portto.
Tämän päivän kirkko pieniä poikkeuksia lukuunottamatta sikiää synkimmistä syövereistä iljettäviä perversiota ja mätäpaiseen omaisia ulostuksia, joita kutsuu opinkappaleiksi.
Saeurakuntavaaleissa tuli rökäletappio KD:lle. Eikö sen pitäisi kertoa puoluejohdolle jotain? Kuka enää äänestää sisäiseen riitelyyn vajonnut puoluetta ja erityisesti puoluejohtoa.
Kristillisdemokraatit joutaa pudota valtiopäiviltä kaikin mokomin. Enemmän taitaapi olla haittaa kuin hyötyä tuollaisesta pienpuolueesta, jolla on kovin vallanhaluinen johtaja. Katsotaan keväällä, miltä vaalitulokset näyttävät.
Kristillinen puolue Räsäsen johdolla pilaa kirkon maineen. Jotkut ihmiset eivät tajua, etteivät Kristilliset edusta kirkkoa vaan omaa puoluettaan.
Lisäksi Kristilliset yleensäkin ovat islamisoimassa Suomea. Päivi taisi olla suuna päänä, kun hallitus hankki uusia kiintiöelätettäviä kiireisellä lisäbudjetilla:
http://budjetti.vm.fi/indox/sisalto.jsp?year=2014&lang=fi&maindoc=/2014/taet/hallituksenEsitys/hallituksenEsitys.xml&opennode=0:1:47:109:133:
http://yle.fi/uutiset/nurmijarvi_paasee_irti_hapeasta__pakolaiset_tulevat_viimein/7627062
Jos "Kristillis-Demokraattinen" puolue ei edusta "Kristillista kirkkoa" niin mitä se siten edustaa?
Kristillis-harvainvalta puolue?
Anti-kristillis-Demokraattinen puolue?
Kristillis-Demokraattinen nolla-puolue?
Muhamettilais-Demokraattinen puolue?
Onko KD Belsebuubin puolue vai Muhamedin?
tämän päiväinen äänestys avioliittolaista on ristillistrn loppu.
Äänikynnys pitäisi olla sama kuin naapurissa eli 7 %.
samantien voisit vaikka tuplata tai tripalata sen niin ei pääse myöskäään moraalittomat viherhaihatteliat tai ruottalaiset enemmistön sortajat (rkp) läpi olisi vain 4 suurta.
Kristillisdemokraatteja tullaan tulevaisuudessakin tarvitsemaan, katsoppas vaan huhtikuussa, vaalien jälkeen. Näin on ollut, näin on ja näin tulee olemaan.
Allekirjoitettavat adressit / tasa-arvoinen l. sukupuolineutraali avioliittolaki.
1) Avioliittolain kansanäänestys ja 2) Kari Mäkisen erottaminen :
http://www.adressit.com/avioliittolaista_suoritettava_kansanaanestys
http://www.adressit.com/allekirjoitukset/kari_makisen_erottava/start/2490
- K i i t o s !
Päinvastoin. Räsänen ja KD tulevat tekemään valtaisan vaalivoiton. Räsäsen kanta on suomalaisen kanta tähän homolakiin.