Olisin kiinnostunut ostamaan M-sportin 500 bemun, joko 530d tai 525. Minkälaisia kokemuksia kyseisistä autoista on ja kannattaisiko hakea suoraan Saksasta -02,-03 alle 70tkm ajettu. Las kin, että vois säästää jopa 15000€ itse haettuna verrattuna Suomen pyynteihin.
500 M sport
3
1127
Vastaukset
- Tenu-Bemu
Mene ihmeessä ostamaan mistä lienetkin jos 15000€ säästää??!!
- 528i
Ehkä kannattaa hakea vähän ajettu -99 tai -00 ja jos ei ole jo valmiiksi M-Sport alustaa, sellaisen voi asennuttaa esmes Laakkosella hintaan 1500 E. Perus- M-satsiin kuuluu M-Sport iskarit ja jouset. Jos haluat vaihtaa myös ratin ja helmat, tulee laskusta kalliimpi. Muistaakseni pelkkä etuhelma maksaa jotain tonnin luokkaa. Vaihdoin itselleni vm. -99 528i Touringiin pelkän alustan ja olen ollut oikein tyytyväinen verrattuna alkuperäiseen, jossa oli toki jo iskarit välttävän puolella.
Suosittelen että ostat ehdottomasti 2001 tai uudemman. itselläni on 525tds -99 ja 530d -01 ja uudempi on ajettavuudeltaan aivan eri luokkaa..toki 525 ja 530 välillä on muutenkin eroa mutta faceliftissä muutettiin myös paljon osia paremmiksi.M-sport paketti on ehdottomasti hintansa väärti..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1537532Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305189Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2632283
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5662057Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.561110Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911077Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661055