Jo kolme huonoa ottelua kyseistä joukkuetta vastaan. Mikä on? Miten voi olla mahdollista, että moinen b-luokan joukkue johtaa Kärppiä otteluvoitoin 2-1?
Tänäänkin SaiPa voitti varsinaisen peliajan laukaukset kymmenellä. Aivan kuin SaiPaa vastaan pelattaisiin aivan puolitehoilla.
Mikä on vikana SaiPaa vastaan?
6
603
Vastaukset
- Kärsä
En tiedä aiemmista otteluista, mutta tänään koko joukkue oli aivan tukossa. Täysin luokaton esitys.
Hyökkäys pyöritti ja pyöritti, mutta laukauksia sai odotella. Puolustuspää ei yksinkertaisesti pysynyt kaverin perässä eikä jaksanut vääntää kaksintaisteluja loppuun, ja vielä lisäksi Bäckströmillä tuntui olevan tärinä päällä kun sylki pois n. yhdeksän kymmenestä kiekosta.
Huomisen Ässä pelin jälkeinen reilun viikon tauko tehnee (toivottavasti) hyvää poikien jaloille ja päille.- #62
Sekä ihmeelliset kämmäykset omalla puolustus alueella Bluesin pelissä.. Saa nähdä miten Pudotus peleissä käy..
- Oulu80
Kyllä mä ainakin muistan, että pari vuotta sitten Saipa oli ihan kärkipäässä sarjataulukossa, eikä lpr:n porukka ole ollenkaan b-luokan joukkue.
Niin, että ehkä se onkin mahdollista hävitä joukkueelle, joka on sarjataulukossa suht alhaalla.
Jos seuraisitte nin tietäisitte en verran että SaiPan sijoitus ei kerro kaikkea.
Heillä on mun laskujen mukaan kuuden ottelun voittoputki ja pelaahan se koko porukkakin nyt ihan selvästi eri lailla kun viime kaudella.
Sitten vasta hävetään kun Pelicansille hävitäään, sopiiko?- #17 ex-#62
sovitaan sillain :D
Mitäs jos annettaisiin kunniaa SaiPalle, eikä ihmeteltäisi omien esityksiä. Veikkaisin, että SaiPa on latautunut sarjajohtajaa vastaan erityisellä huolella. Liekö Kärppiä turruttanut pitkä matka tai asenteessa ollut vikaa, vaikea sanoa. SaiPahan on voittoputkessa, joten ei saa aliarvioida heitäkään.
- SaiPa-fani
Niin saattaahan se olla et aavistuksen ylimielisesti ehkä lähteevät jotain saipaa vastaan...vaikka ei sillä heti toisena suosikkina tulee just kärpät...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943839Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512712Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741290Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101149- 46934
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019920- 40835
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt211800Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua54668