Kesän lopussa puhemies Heinäluoma tiedotti, että hän peruu kaikki ulkomaanmatkansa, koska hänen vaimonsa on sairastunut vakavasti.
Nyt Heinäluoma kyttää kaikki sunnuntait Hakaniemen torilla mainostamassa puoluettaan, jolla on surkea alamäki. Onko teistä hieman kornia ellei jopa moraalitonta valehdella vaimon sairaudesta, kun päämääränä on vain (yrittää) palauttaa puolueen kannatus?!
Nyt Heinäluoma kyttää kaikki sunnuntait Hakaniemen torilla mainostamassa puoluettaan, jolla on surkea alamäki. Onko teistä hieman kornia ellei jopa moraalitonta valehdella vaimon sairaudesta, kun päämääränä on vain (yrittää) palauttaa puolueen kannatus?!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Heinäluoma on pelkkä pummi.
Kyllä tällä palstalla myös päivystää sairaita, kornia joo.
Siellä ne todella seisoo sateessa torilla,
http://i.imgur.com/QojJbm3.jpg
nuo mummojen toivot,
peniksen munat palelee, pitää kouralla taskun kautta lämmittää,
....pelata biljardia..
Jos luokittelu on niin, ettei ole tehnyt pävääkään tuottavaa työtä.
Surkea pelokas alistetun oloinen tuo Penis, kun katsoin sitä vähän pidempää vähän arvostelevasti,
tuntui kun reppana olis halunut vajota maan alle. Haloska kunnianhimoissaan ja julkisuuden kipeänä
patistaa eläkeukkelin ehdokkaaksi, ja jos joku mummo penistä äänestää, niin säälistä.
Vähän samaa olen huomannut, kun Pena on seisoskellut ratikkapysäkillä Hesassa. En kyllä pahemmin tuijotellut, huomasin vaan, että Pena luikki mahdollisimman pian ratikkaan pois ihmisten silmistä.
Nyt Pena sitten sitten "uhrautuu" kansanedustajehdokkaaksi ja ehkä edustajaksikin, vaikka demareille ei kyllä kunnian kukko ensi keväänä vaaleissa laula. Joten voi olla että jää se edustajapaikka saamattakin.
Ja eikös se ala Pena olla jo eläkeiässäkin ? Olisiko demareilla ketään nuorempaa ehdokasta tarjota vaaleihin ?