FC Perintä/Flexcash

Harmistunut

Millaisia kokemuksia teillä on tuosta firmasta? Minulle neuvotellaan vapaaehtoista velkajärjestelyä. Ainoa firma, joka ei vaivaudu vastaamaan tiedusteluihin...outoa.

12

3147

Äänestä

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lex kas

      Koska on täysin luokaton rahastusfirma samassa sarjassa entisen ninnin pikalainan kanssa .

    • Yritä kirjeitse, emailitse ja tietty puhelimitse yhteyttä asian tiimoilta. Kirjeeseen voi vaikka laittaa yhteydenottopyynnön 1-2 vkon kuluessa ja jos vastausta ei saada määräajassa niin sitten ilmoita kirjeessä että sitten käräjille asiaa selvitteleen... tuskin lähtevät.

    • kaikua tyhjyydessä

      Laita reklamaatio velkojalle (kuluttajaviranomaisen sivulta). Sillä tavalla ainakin luulis että ne vastaa jotakin. Laita kopio myös sinne perintäfirmalle. Näin voit ainakin osoittaa että olet reagoinut

      • samakohtalo

        hei.on aivan sama reagoivatko he .jos eivat ,eika velka tule maksuihjelmaan,niin maksat siita sitten vain sen prosenttiosuuden mita muillekkin velkojille.velka on talloin ns.tuntematon velka.Ainakin itse toimin niin,koska velkajarjestely lain pykala sanoo niin.


    • Bablo881

      Multa koittavat periä jotain 2009 tehtyä laskua, onko laillista venyttää sitä noin pitkään?
      Minkä takia eivät ole laittaneet ulosottoon?

    • Saapas-pooli

      Kaikki suurimmat saappaat kerätään ikään kuin yhteen lainasalkkuun ja näitä ei viedä ulosottoon, vaan niitä peritään muuten seuraavat viisitoista vuotta.

    • mehku

      täys paska

    • Sletan

      Yksipuolinen mielipide, eihän kaikki Flex cardin asiakkaat voi olla rikollisia!!!!!!!

    • bläääblä

      Minulla on kaikki vipit ulosotossa paitsi ne joka flexcash perii. Vanhoja, 2009. Tulee laskuja silloin tällöin. Nykyään saa vaatia että perintä lopetetaan. Ihmettelen onnistuisko.

    • ererrr

      flexcash periin 0,78 saatavalle ???? 26 euron kuluja... ei missään eritelty, että mikä laina mikä pääoma ja miltä firmalta.. uhkailevat käräjillä.. jostain vuodelta käpy ja kuusi.. eivät vastaa puheluihin.

    • Flexperkelecash

      Fc perintä on juuri haastanut minut oikeuteen jostain saatavasta vuodelta pottu. En edes muista moista. Firma on perintäkiellossa 16.1.2017 uhkasakon uhalla mutta saa periä saataviaan oikeusteitse. Ihan järjetöntä kusetusta.

      Depression vuoksi menetin joskus 2011 elämänhallinnan ja kaikki laskut menivät lopulta ulosottoon. Sain kursittua elämäni kasaan ja sain takuusäätiön lainan jolla maksan 20 kertaiseksi paisuneen velan pois. Ja nyt nuo saatanat tulevat ja keksivät pilata vaivalla hankkimani elämän. Selviydyn juuri lainasta ja elinkustannuksista mutta jos nuo menee ulosottoon niin elämä on taas kuralla ja saa tehdä vuosien työn päästäkseen jaloilleen.

      Jos joku saa perintäkirjeen ko firmasta 16.1.17 jälkeen päivättynä niin heti ilmoitus aluehallintovirastoon. Firmalle rapsahtaa kymppitonnin pikavoitto!!

      Aion taistella asian kans. Vituttaa niin paljon että vaikka maksais enemmän kuin itse lasku. Aivan sama. Saatanan kusettajapuliveivarit.

      • Anonyymi

        KTI jatkanut samaa paskaa


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.

      Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.
      Sinkut
      135
      775
    2. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      48
      632
    3. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      70
      619
    4. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      81
      561
    5. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      39
      529
    6. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      46
      510
    7. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      64
      489
    8. Odotan tosi paljon et nähdään uudelleen

      Sinussa on piirteitä, jotka sai kiinnostumaan.
      Ikävä
      21
      468
    9. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      36
      465
    10. Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa

      Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja
      Maailman menoa
      261
      449
    11. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      93
      434
    12. Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös

      Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko
      Suomussalmi
      36
      401
    13. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      25
      397
    14. Sofia ja Jeffrey yhdessä

      Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      395
    15. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      86
      386
    16. Mikä on ollut ihanin

      Kohtaaminen kaivattusi kanssa? Mistä haaveilet hänen kanssaan?
      Ikävä
      13
      385
    17. Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?

      En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U
      Ikävä
      32
      376
    18. Kun asiat pitkittyy niin ne mutkistuu

      Mutkaista jo on, ei nämä enää selviä.
      Ikävä
      29
      374
    19. 21
      372
    20. Kangasluoman kirjoitus Lapuan Sanomissa

      Ei voi kun nauraa. Nyt tämä henkilö ajaa säästöjä lakkauttamalla kouluja ja sitä myöten tapetaan sivukyliä. Kyseinen h
      Lapua
      49
      365
    Aihe