Jäähyväislauluja jätkille, jotka Suomea ovat olleet rakentamassa.Todella surullista tuon paikan sulkeminen. Milloin lauletaan jäähyväislauluja somaleille, se ei surettaisi yhtään, päinvastoin ,se jos mikä olisi ilon päivä.
Ruunaan metsätyömieskodissa konsertti
jätkä55
2117
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kaupunki asetti somalit metsien miesten edelle. Valitettavaa. Katsokaa tarkkaan miten päätös tehtiin.
Vastoin perustuslakiamme ja vanhuspalvelulain 12§ eli siinä todetaan että palvelut kunnan on taattava ensisijaisesti kotiin tai kodinomaisesti ja kunnioittaa ensisijäisesti itsemääräämisoikeutta.
Mielestäni näin ei ole toimineet nuo asioista päättäneet ,edelleen totean "untuvikot "joilla on vaan setelinkuvat silmissä jotka eivät edes muista vanhaa rahaa markkaa millä maksettiin sotavelkoja
Todella en voi sanoa hyvää tuosta asiasta mitenkään, tässä kaupungissa on noita tiuöausteoksia ollut jo pielisjärven sairaalan lakkauttamisen kohdalla ja nyt sitten lasku on neljä miljoonaa euroa.
Räkytän asiasta että mitenkä sattuikaan nuo vaalimainokset sitten aikanaan ristyksen ikkunaan.
Nyt mielestäni on samaa tyyliä huonohenmkisten kohdalla kokous ja ruokatarjoilu ja yhdistyksen vaalit jossa on tietyn puolueen kansanedustajaehdokas, pidän asiaa jopa härskinä manipulointina, vaikka en sanaani kohdista ihmisiin mutta tapaan toimia jopa minun jäsenmaksuilla noin ja lausun ääneen ajatukseni MK