Niin olisi sellaista kysyttävää et onko 50x30 liian pieni terraario kahdelle gerbiilille? katsos en oikein tiedä kun aikoisin ostaa vasta ekat gerbiilini! Toivoisin vastauksia pian!!!!!
Ps. Niin myyjä pyytäisi 10e terraariosta.. Eipä sit muuta.. vastaukset mieluiten tänne, mutta sähköpostiinkin voi vastailla..
gerbiileistä!!!!
7
749
Vastaukset 7
- Nay
Terraarioosi mahtuu juuri ja juuri 2 gerbiiliä. Mutta mitat ovat eläinsuojelullisesti päätetyt, eli toiotaan että terraario on paljon isompi. Gerbut tykkäävät terrassa juoksemisesta, eli sen tulisi olla tilava. :) Toivottavasti auttoi.
- gerbiili.
et onko 120litranen terraario gerbiileille sopiva? onko mitään sisustus vinkkei ja juomapullon kiinitys vinkkei????
- Nay
gerbiili. kirjoitti:
et onko 120litranen terraario gerbiileille sopiva? onko mitään sisustus vinkkei ja juomapullon kiinitys vinkkei????
Tuo 120 litranen on ihan sopiva. Itselläni on joku samanlainen, vähän päälle 100litraa. Siellä majailee tällä hetkellä kaksi urosta. Hieman pieneltä näyttää, mutta kyllä siellä tilaa on juosta, eivätpähän pahemmin juokse, ovathan ne jo 4v. :)
- mussugerbiilit
gerbiili. kirjoitti:
et onko 120litranen terraario gerbiileille sopiva? onko mitään sisustus vinkkei ja juomapullon kiinitys vinkkei????
onko gerbiileillänni liian tylsää kun ne yrittää nakertaa ja raapia terraarion kulmia melkein koko ajan?
- molpero
On aivan liian pieni. Itselläni on 60x30 ja senkin vaihdan nyt isompaan.
- uigh0789
Mitä isompi, sen parempi. Hanki siis vähintään 70x40 kokoinen. Itselläni on 200L vanha akvaario, joka on nyt kolmen gerbun valtakunta.
mussugerbiilit: Voit laittaa terran nurkkiin vaikkapa pahviset laaitkot, joiden sisään puruja/heinää. Gerbiilien luonnollinen puuha on kaiveleminen, joten laita terraarion ainakin puolilleen puruja, niin gerbut voivat näyttää sinulle, mihin pystyvät! Suurta purumääräähän sinun ei kerrallaan tarvitse vaihtaa. ;)
- Ähläm Sähläm
Niin, no tottakai terraarioosi MAHTUU 2 gerbiiliä, on vaan eri asia kuinka hyvin ne viihtyvät siellä---> ;(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5811392Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän42753Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl470680Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll5529- 34519
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin28484Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37480- 39467
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE151438- 22422