Niin olisi sellaista kysyttävää et onko 50x30 liian pieni terraario kahdelle gerbiilille? katsos en oikein tiedä kun aikoisin ostaa vasta ekat gerbiilini! Toivoisin vastauksia pian!!!!!
Ps. Niin myyjä pyytäisi 10e terraariosta.. Eipä sit muuta.. vastaukset mieluiten tänne, mutta sähköpostiinkin voi vastailla..
gerbiileistä!!!!
7
704
Vastaukset
- Nay
Terraarioosi mahtuu juuri ja juuri 2 gerbiiliä. Mutta mitat ovat eläinsuojelullisesti päätetyt, eli toiotaan että terraario on paljon isompi. Gerbut tykkäävät terrassa juoksemisesta, eli sen tulisi olla tilava. :) Toivottavasti auttoi.
- gerbiili.
et onko 120litranen terraario gerbiileille sopiva? onko mitään sisustus vinkkei ja juomapullon kiinitys vinkkei????
- Nay
gerbiili. kirjoitti:
et onko 120litranen terraario gerbiileille sopiva? onko mitään sisustus vinkkei ja juomapullon kiinitys vinkkei????
Tuo 120 litranen on ihan sopiva. Itselläni on joku samanlainen, vähän päälle 100litraa. Siellä majailee tällä hetkellä kaksi urosta. Hieman pieneltä näyttää, mutta kyllä siellä tilaa on juosta, eivätpähän pahemmin juokse, ovathan ne jo 4v. :)
- mussugerbiilit
gerbiili. kirjoitti:
et onko 120litranen terraario gerbiileille sopiva? onko mitään sisustus vinkkei ja juomapullon kiinitys vinkkei????
onko gerbiileillänni liian tylsää kun ne yrittää nakertaa ja raapia terraarion kulmia melkein koko ajan?
- molpero
On aivan liian pieni. Itselläni on 60x30 ja senkin vaihdan nyt isompaan.
- uigh0789
Mitä isompi, sen parempi. Hanki siis vähintään 70x40 kokoinen. Itselläni on 200L vanha akvaario, joka on nyt kolmen gerbun valtakunta.
mussugerbiilit: Voit laittaa terran nurkkiin vaikkapa pahviset laaitkot, joiden sisään puruja/heinää. Gerbiilien luonnollinen puuha on kaiveleminen, joten laita terraarion ainakin puolilleen puruja, niin gerbut voivat näyttää sinulle, mihin pystyvät! Suurta purumääräähän sinun ei kerrallaan tarvitse vaihtaa. ;)
- Ähläm Sähläm
Niin, no tottakai terraarioosi MAHTUU 2 gerbiiliä, on vaan eri asia kuinka hyvin ne viihtyvät siellä---> ;(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1446232Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1933864- 312741
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4782740- 2012365
- 1852033
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1341495- 581314
Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.371294Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?891064