Oletteko huomanneet epäilyttäviä autoilijoita

338winmag

Alkanut viikonloppuisin pyöriä näitä suojelijoita autoineen hirvenmetsästyksen lomassa, rekisterinumerot otettu ylös ja lähetetty poliisille.

7

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oma Aarnio

      Sininen Nissan Sunny kymppitietä etelään syyskuussa. Otin kilvet ylös ja soitin hätänumeroon.

    • tikkat

      Mitäs nämä "suojelijat" siellä oikeastaan tekee? Eivät varmaan kuitenkaan ole hirvijahtia suojelemassa?

      Antakaa nyt ihmisten siellä tiellä ajella niin paljon kuin sielu ja lompakko sietää. Vai onko näistä kavereista jotain oikeaa haittaa?

    • nähty on

      Valtimolla ajoi auto Nurmekseen suuntaan niin otin rekkarin ylös ja soitin hätänumeroon.

      • miliisi Hämeestä

        Hyvin toimittu. Kun ei 338piip suvaitse kiittää niin minä kiitän rohkeasta ja esimerkillisestä toiminnasta.


      • Passipoliisi
        miliisi Hämeestä kirjoitti:

        Hyvin toimittu. Kun ei 338piip suvaitse kiittää niin minä kiitän rohkeasta ja esimerkillisestä toiminnasta.

        Minäkin näin eilen auton. Silti en ottanut rekisterinumeroa ylös, saati soittanut hätäkeskukseen. Toiminko jotenkin väärin?

        Mitäs ne siellä hätäkeskuksessa sanoivat? Kertoivatko minkälaisia autoja he itse olivat nähneet työmatkalla? Olivatko peräti ottaneet itsekin rekisteriotteet ylös ja pitävät kirjaa elämänsä aikana näkemistä autoista? Kai lisäsivät sinunkin havaintosi tähän arkistoon? Oli varmaan heidänkin kiva rupatella sinun autohavainnoistasi, kun niillä on nykyisin niin vähän tehtävää?

        Itsellä on ylhäällä vain oman auton rekisterinumero ja sekin vain vakuutuspapereissa. Voisikohan siitä soittaa hätäkeskukseen?


    • sipulio

      Näin tänään corollan joka hiipi hiljaa. Soitin poliisille ja sanoi katsastavan tilanteen, yksi salametsästäjä vähemmän.

      • miliisi Hämeestä

        Tämähän alkaa näyttää lupaavalta nyt kun "iso luuta lakaisee". Tuo corolla on tainnut aiheuttaa epäilyksiä jo aiemmin tuolla hiipivällä tyylillään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1836
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1282
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      106
      931
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      762
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      721
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe