Sain n. 9 vuotta sitten vajaatoiminta diagnoosin. Söin lääkkeitä tunnollisesti huhtikuu 2014 asti kunnes jostain kumman syystä aattelin lopettaa ne.. Vointi oli hyvä syyskuuhun asti kunnes väsymys iski marraskuussa niin pahaksi etten jaksanut töissä yhtään mitään. Viikko sitten aloitin syömään uudelleen thyroksinia ja eilen oli eka päivä kun olo oli normaali.. Viime yö oli kaikkea muuta kuin normaali ja olen valvonut koko yön. Tajusin nyt että sama oire oli vaivannut alusta asti kun lääkkeen joskus aloitin. Onko jollain muulla samaa ongelmaa?? Ihmeen nopeesti lääke alkoi vaikuttaa elimistössä , eikö se normaalisti kestä sen kaksi viikkoa ?
ylikierroksilla käynti
minna**
1119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Eikös lääke vaikuta heti? Jos nyt ajattelisin itseäni, niin kilpparin poiston jälkeisenä aamuna alettiin sitä antamaan ja sain käsityksen että hoitaa heti tuon kilpparin tehtävän. ...