Löytyykö ketään, joka uskaltaa tunnustaa hävinneensä rahaa Talvivaaran osakkeissa? Kuinka paljon? Itselläni meni tappiolla Stonesoft,kun se pakkolunastettiin viime vuonna.Nyt voi sitten tulevina vuosina vähentää myyntitappiot mahdollisista voitoista - jos niitä ikinä kohdalle sattuu !
Paljonko menetit Talvivaarassa?
15
2964
Vastaukset
- dunari??
120€ tappiota, myin pois hiukan ennen konkurssia. Parempi keskittyä ulkomaan pörsseihin kun nämä kotimaiset firmat rämpii suossa koko ajan.
- kesävaara
No eihän tuo sit mitään. Itse kyllä jätän kokonaan suorat osakesijoitukset päiväkauppaa tekeville - pienempikin tulo, mutta varmempi sellainen sopii meikäläiselle paremmin.
- kuinkas
Parilla kaverilla oli miljoonan sijoitus!
Mut eihän ne ole hukassa, nehän on menneet Pekka Perän perstaskun kautta rouvan hyvinvointitilille jonnekkin talteen! - SPACE
n. 60.000 euroa, kun en ymmärtänyt myydä pois ja ostin vaan lisää.
Miten saan vähennetyiksi, kun ei saa semmoisia tuloja mistään?- Seuraava_nousukausi
Onhan viisi vuotta aikaa hankkia vastaava määrä voittoja verottomasti. Ja kun Talvivaaran pesää ei ole selvitetty, aika ei ole vielä edes alkanut.
- Talviselää
En ole "hävinnyt", vielä mitään viimeisimmästä talvis potistani, kun en ole sitä ollut edes myymässä!
aiempina vuosina talviksesta tuli voittoja n 1500-2000 eskoo per vuosi, yhteensä ehkä n. 4500 6000eskoo.- Tavistavaan
Tiedä käviskö sellainen juttu, että vielä jotain heruu muillekkin kuin Pekka Perälle? Kukahan menisi ja sanoisi, että pistäppä Pekka ne PERUSTEETTOMASTI nostamasi rahat takaisin Talvivaaran kassaan!
- Eiriskeerata
Seligsonin Global Top Brands, kuukausittain 200 euroa kymmenen vuoden ajan ja saa nukkua rauhassa tuoton ollessa lopulta hunajata.
- dsgsdfgsdfgdsf
ostin senttihintaista 300€:lla ja olin valmis menettämään tämän. Ajatus oli se, että jos hallitus pelastaa talvivaaran yhtiönä, osake raketoi päivässä.
Eikös jokainen suomalainen ole menettänyt Talvivaaraan keskimäärin sen satasen verran, vaikkei koskaan olisi edes koko lafkaa ajatellut?
- Anonyymi
sellaista on verojen maksu idiooteille
- kortti_tuo
11ke mutta bcoinilla satakertainen määrä takaisin.
- gengre
Terrafame tarjoo nyt hirvjahdin kutsuvieraille ja Bitcoin on pikkasen alle 3000 €
- Aktie
En onneksi ollut mukana!
Ericssonissa sen sijaan tuli turrea 2 K.
- Näistä tappioista puhuminen on paljon hauskempaa kuin voitoista, puhumattakaan että jauhaisi tulevista siis olemattomista voitoista vaikka vedäääätysmiäless... - Anonyymi
Muistaakseni isälleni todistin lyhyttä kauppaa ja voitin 2 viikossa 140e .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦585616Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.1804564En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v164062Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k523584- 513541
- 753315
- 113211
- 312759
Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia332360- 462317