MINÄ!

anja koivistoinen

Anja Koivistoinen. Haluan muuttaa tämän Suomen Senioripuolueen palstan ELÄKELÄISTEN, PIENITULOISTEN, OMAISHOITAJIEN, VAMMAISTEN ym, vähempiosaisten PALSTAKSI!

Enemmistön kieli on SUOMI ja palsta on suomenkielinen. Ruotsinkieliset kommentit ärsyttävät, joten vältetään ärsyttämästä toisiamme. PALSTAN KIELI ON SUOMI.

Ruotsinkieliset kommentit voidaan poistaa, TÄMÄ TIEDOKSI. Ruotsinkielisille on omat palstat. Me SUOMALAISET haluamme olla SUOMALAISIA ja keskustella omalla äidinkielellämme. Se on meidän OIKEUS!

6

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eminenssi

      Tämän viestin on pakko olla provo tai feikki! Tuskin näin ajattelematonta viestiä Anja laittaisi?

      • kädetön

        HäH?


    • PENSIONÄR 1946

      Ruotsinkielisetkin ovat SUOMALAISIA !

    • anja koivistoinen

      En kyllä tarkoittanut, että me suomalaiset aletaan hurritetemaan . Sots,sots.
      Olisiko kenelläkään mielipidettä esim. omaishoidosta tai vanhusten laitoshoidosta?

      • K. L - 49

        Sitä saa mitä tilaa,anja !


      • anja koivistoinen
        K. L - 49 kirjoitti:

        Sitä saa mitä tilaa,anja !

        En ole saanut sitä mitä olen tilannut tänne.

        Onko kellään asiaa vanhuksista, eläkkeistä, omaishoidosta ym.???

        Romahtaako kansalaisten elintaso eläkkeellä?

        Esimerkiksi terveys-, hoito-, lääkäripalvelut sekä toimeentuloturvaa koskevat ikäihmisten tarpeet on monissa kunnissa toteutettu puutteellisesti.
        'Kuka eläkeläisten asioita oikein hoitaa?

        Eikö nämä asiat kiinnosta Senioreita?


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      123
      2810
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      40
      1808
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      71
      1776
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      285
      1674
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      16
      1610
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      29
      1302
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      29
      1209
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      97
      1108
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1092
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1042
    Aihe