Anja Koivistoinen. Haluan muuttaa tämän Suomen Senioripuolueen palstan ELÄKELÄISTEN, PIENITULOISTEN, OMAISHOITAJIEN, VAMMAISTEN ym, vähempiosaisten PALSTAKSI!
Enemmistön kieli on SUOMI ja palsta on suomenkielinen. Ruotsinkieliset kommentit ärsyttävät, joten vältetään ärsyttämästä toisiamme. PALSTAN KIELI ON SUOMI.
Ruotsinkieliset kommentit voidaan poistaa, TÄMÄ TIEDOKSI. Ruotsinkielisille on omat palstat. Me SUOMALAISET haluamme olla SUOMALAISIA ja keskustella omalla äidinkielellämme. Se on meidän OIKEUS!
MINÄ!
6
294
Vastaukset 6
- Eminenssi
Tämän viestin on pakko olla provo tai feikki! Tuskin näin ajattelematonta viestiä Anja laittaisi?
- kädetön
HäH?
- PENSIONÄR 1946
Ruotsinkielisetkin ovat SUOMALAISIA !
- anja koivistoinen
En kyllä tarkoittanut, että me suomalaiset aletaan hurritetemaan . Sots,sots.
Olisiko kenelläkään mielipidettä esim. omaishoidosta tai vanhusten laitoshoidosta?- K. L - 49
Sitä saa mitä tilaa,anja !
- anja koivistoinen
K. L - 49 kirjoitti:
Sitä saa mitä tilaa,anja !
En ole saanut sitä mitä olen tilannut tänne.
Onko kellään asiaa vanhuksista, eläkkeistä, omaishoidosta ym.???
Romahtaako kansalaisten elintaso eläkkeellä?
Esimerkiksi terveys-, hoito-, lääkäripalvelut sekä toimeentuloturvaa koskevat ikäihmisten tarpeet on monissa kunnissa toteutettu puutteellisesti.
'Kuka eläkeläisten asioita oikein hoitaa?
Eikö nämä asiat kiinnosta Senioreita?
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 102903
- 96824
Rakastamisesi tarkoitus
Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki50634Tämä meidän välinen tilanne
Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen31580Mitä Kärnässä tapahtui?
Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.5521- 46515
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää42475- 53456
Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä
Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle17446- 45437