Jumalan miehet

asianajaja 007

Herää kysymys. Jos esim. David Herzig joka saa julistaa Ns. Jumalan sanaa.kaikilla mahdollisilla ihmeillä ja merkeillä joita ihmiset etsivät.kuka sairauksiinsa.kuka vain ihmeitä muuten vaan etsien Jumalan ihmeitä etsien.
Miten minun uskovan on vaan niin vaikea uskoa tuollaiseen julistamiseen. Onko minulla eri Jeesus.
Mikä minussa on vikana kun DH.n julistus ei kolahda.ei sitten millään. Tulee vain ahdistunut olo tuosta Sirkuksesta.jossa rahanantaminen tuntuu olevan kaikkein tärkeintä ihmeiden ja kirkkauden löytämisessä. Sellainenko on tv7.n ja Ojariksen.Juntusen.ja DH.kin Jeesus..meidän Jumalamme? Kysyn vaan. En halua pilkata Jumalan miehiä.Arvostella voin toki

2

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jumalan Varjelus

      kiitos kysymästä. Ei sinussa ole vikaa kun ei herzogsirkus kolahda! Todennäköisesti Herra Jeesus varjelee sinua...Ole luottavaisin mielin, jätä mainitsemasi henkilöt rauhassa omiin puuhiinsa ja -ODOTA HERRAA. Vielä saat Hänet kohdata, jos olet kerran sydämeatäsi Häntä etsinyt. Hän rakastaa sinua ja tahtonsa oon että tulet tutemaan Hänet Pelastajanasi. Olemme keskellä lopunajan eksytyksiä, väistä vaan kaikkea mikä ei KIRKASTA SINULLE JEESUSTA...JA HÄNEN RAUHAANSA.siu.

    • Etsitään Jeesusta

      Meidän ei ole käsketty etsiä ihmeitä,
      meitä on kehotettu etsimään Herraa.
      Ne on kaksi eri asiaa.
      Sehän näissä ko kokouksissa on ilmiö,
      että ihmiset juoksee sinne ihmeiden perässä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      43
      8699
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      103
      6398
    3. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      80
      4812
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      119
      4558
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      160
      4446
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      69
      2993
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      165
      2186
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      65
      2078
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      156
      2015
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      48
      1795
    Aihe