Järjetön vihlonta vatsassa

Kipiäap

minua sattui yks päivä mahaan niin etten pystyny liikkua. Tyyliin yhtä kovaa kipua kuin supistuksista tulee. Mistähän tämmönen vois johtua?

2

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vastaus1

      Jos olet hiljattain synnyttänyt, voi palautuminen vielä aiheuttaa kipuja. Muita äkillisiä kipuja voi olla virtsa- tai munuaiskivet, sappikivet, tai tukos tai muu ehkä vaarallinenkin ongelma suolistossa. Yleensä neuvotaan että poikkeuksellisen kovista vatsakivuista pitäisi mennä lääkäriin, ainakin jos ne toistuvat tai jatkuvat pitkään.

      • Kipiäap

        olen synnyttänyt 9kk sitten. Voiskihan vielä johtua siitä? Ennen ei ole tullut tuollaista kipua. Kerran vain. On ollut myös rintakipua, voiskohan liittyä toisiinsa? Pitää varmaan varata aika lääkäriin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      132
      3144
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      223
      2981
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1936
    4. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      77
      1579
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1427
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1148
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1041
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      984
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      58
      968
    10. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      11
      890
    Aihe