Jasmin Valehtelee iät ja vuosiluvut

Tulipa mieleeni että eikö näissä Mäntylän ämmien matriarkaatin kolmen jäsenen iässä ole jotain mätää? Eli Zääs syntyi 1982 jolloin Hekla oli 18vee? Jos mummu on nyt 95, olis hän syntynyt 1919 ja Hekla 1964? Eli mummu oli 45-vuotias Heklan saadessaan.. Oliko tuommoinen mahdollista 1960-luvulla kun hedelmöityshoitoja ei kait paljon tunnettu?
35523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Tunnen -54 syntyneen naisen, jonka äiti synnytti hänet 48-vuotiaana!

Äänestä

Öö ihanko tosissasi mietit, että voiko 45-vuotias nainen saada lapsen ilman hedelmöityshoitoja? Ei ole mitenkään erikoista tai harvinaista, eivätkä tuon ikäiset todellakaan voi jättää ehkäisyä pois jos haluavat harrastaa seksiä ilman pelkoa raskaudesta.

Äänestä
  • Vaimoni synnytti terveen tyttölapsen 48 vuoden iässä kun asuimme USAssa. Ei mitenkään tavatonta kuitenkaan. Perhelääkärimme oli kyllä meille jo kertonut aiemmin että vaimoni ei voi enää tulla raskaaksi. Silti toisin kävi. Nuorin tyttäremme on nyt yli 10 vuotias ja kiusaa meitä vanhempia että olemme enempikin mummu ja vaari hänelle tosin hänen oikeat mummut ja vaarit on vielä elossa hekin. Rankkaa olla vanhempana näin kuuskymppisenä mutta toisaalta on tämä palkitsevaakin. Vanhin tyttäremme on jo kohta isoäiti. Hänen poikansa meni naimisiin noin vuosi sitten ja nyt heille on tulossa ensimmäinen lapsi neljän kuukauden päästä.

    Äänestä

  • Tunnen nuoren vosun Veturipuistosta.

    Äänestä

viime vuonnahan Jasmin väsäsi äidilleen synttärikakun laittaen numero 55 kakun pintaan.

Äänestä
  • Tunnen naisen, joka synnytti 46 vuotiaana aivan terveen pojan.

    Äänestä

eLI hEKLA ON 50 WEE??

Äänestä

Helka on syntynyt-58 alappa laskemaan

Äänestä
  • Ei Jasmin-stalkkereilla ole laskutaitoa. Heillä on muutenkin elämänhallinta kateissa.

    Äänestä

  • Eli Jazzu on 38 wee.

    Äänestä

Sen verran elämänhallintaa, ettei tarvitse loisia aikuisena toisten nurkissa työttömänä ja olla naimisissa eläkelläismuorin kanssa.

Äänestä

ei voi kiinnostaa

Äänestä

Jasmin 32 v.
Hekla sai Jasminin 18-vuotiaana.
Mummo on 95 v.

Äänestä
  • kuka väittää niin. ota selvää, äläkä levitä väärää tietoa,

    Äänestä

Hekla taas palstalla.

Äänestä
  • empäs ole Hekla enkä Helka vaan asioista perillä oleva, ihan mitenkään veetuilematta, tämän asian voi tarkistaa Jasminin blogeista, jos viitsii

    Äänestä

  • 9+9 kirjoitti:

    empäs ole Hekla enkä Helka vaan asioista perillä oleva, ihan mitenkään veetuilematta, tämän asian voi tarkistaa Jasminin blogeista, jos viitsii

    Heheh. Juurihan sitä syytetään valehtelusta. Joten miksi ei samaa tekisi blogissaan. Olet niin Hekla kun vaan olla ja voi.Myös hän kirjoittaa typeästi empäs.

    Et ole perillä mistään asioista sivystymätöntä sukua olette.

    Äänestä

  • y56t5re kirjoitti:

    Heheh. Juurihan sitä syytetään valehtelusta. Joten miksi ei samaa tekisi blogissaan. Olet niin Hekla kun vaan olla ja voi.Myös hän kirjoittaa typeästi empäs.

    Et ole perillä mistään asioista sivystymätöntä sukua olette.

    huvin vuoksiko Jasmin sommitteli kakun päälle karkeista numerot 55, ja voisit aikuisten oikeasti lopettaa tuon typerän Heklattelun.

    Äänestä

  • 4+19 kirjoitti:

    huvin vuoksiko Jasmin sommitteli kakun päälle karkeista numerot 55, ja voisit aikuisten oikeasti lopettaa tuon typerän Heklattelun.

    Älä nyt Hekla itkuun pillahda.. Ai oikein sommiteli DDD Ei sun tyhmä tyttäresi osaa mitään. Hekla, nyt nukkumaan.

    Äänestä

  • 65t4 kirjoitti:

    Älä nyt Hekla itkuun pillahda.. Ai oikein sommiteli DDD Ei sun tyhmä tyttäresi osaa mitään. Hekla, nyt nukkumaan.

    Stalkkeri taas havaittu palstalla. Hei stalkkeri, viikon vinkki: HANKI ELÄMÄ HAHahahah :DDD

    Äänestä

Hah hah, taas jassustalkkeri paljasti tyhmyytensä.:)
Sen siitä saa kun pitää joka asiasta yrittää löytää jotain narisemista. Itsensä nolaa.:D

Äänestä
  • oikeassa olet todellakin.

    Äänestä

  • samaa mieltä kirjoitti:

    oikeassa olet todellakin.

    Jassun kone laskeutunut
    borootin slummiin, paikan
    päällä, ja töissä aina, yay?
    Lopeta se kinastelu täällä.

    Äänestä

Hahaha! Jasminin stalkkeri on AIVAN sekaisin :DDD

Äänestä

Tutkin sukuani ja kirkonkirjoissa näkyy todellakin olevan hyvin paljon yli 40 vuotiaita synnyttäjiä. Kirkonkirjoihin, kun laitetaan maininta jopa lapsen äidin ja isän ikä. Todella mielenkiintoista.

Äänestä
  • Heklageenit sammuu jassuun,
    ja hyvä niin, kaikkien kannalta.

    Äänestä

Ämmät mekottaa lillukanvarsista.

Äänestä

Tyhmiä kysymyksiä ei ole, on vaan tyhmiä vastauksia.

Jos kiinnität jonkun merkin puuhun metrin korkeudelle ja puu kasvaa korkeutta 25 cm vuodessa, niin kuinka korkealla merkki on kymmenen vuoden päästä?

Äänestä

No OK, mummu oli siis hedelmällinen 45-vuotiaana, mutta herää kysymys että missäs oli mies? Kun ei jasminkaan ole mitään paljastanut.

Tunnetusti isät ovat Mäntylän Matriarkaatissa turhia, lähinnä kiukun ja katkeruuden kohteita jotka leikataan valokuvistakin, mutta ei kai mummu ollut sinkkuäiti vuonna 1964 tai 1959 jos hekla 55 on? Toki mummu mäntylä sattaa olla edistyksellinen nainen kun ei ilmeisesti ollut moksiskaan Heklan pyyhältäessä maailmalle onneaan etsimään 18-vuotiaana ja ryhtyessä (itsekin) sinkkuäidiksi. Ei liioin liene mikään arvoitus miksi Ashley Lawrence ei aikoinaan kestänyt pirttihirmulassa kuin kuukauden.

Äänestä
  • Mäntylän mummut 50-luvulta eivät ole julkkiksia eivätkä siten kuulu palstalle, joten lopeta se lässytys, pelle!!

    Äänestä

  • urkkija kirjoitti:

    Mäntylän mummut 50-luvulta eivät ole julkkiksia eivätkä siten kuulu palstalle, joten lopeta se lässytys, pelle!!

    AIVAN SAMAA MIELTÄ

    Äänestä

  • 6236 kirjoitti:

    AIVAN SAMAA MIELTÄ

    Jos antaa turhimon lapsenlapsen vetää itsensä julkisuuteen, niin silloin on vapaata riistaa. Jos mummo ei ymmärrä tarpeeksi hyvin niin ainakin heklan olisi pitänyt jo Jasminin 2000-luvun alun sekoiluvuosien aikana teroittaa että itsensä saa ryvettää muttei äitiään eikä isoäitiään. Mutta pöhkö hekla ja mummu ovat olleet innolla mukana mm. silloin kun Jasminista tehtiin tällainen klassinen "takaisin-juurille"-juttu muistaakseni Apu-lehteen, jossa vaatimattomasti pukeutunut jassu virnuili Oulun kodissaan osoittaakseen olevansa killtti perhetyttö.

    Äänestä

Eikös Hekla ole ollut jossain Jallu-lehdessäkin?

Äänestä
  • Muistaakseni oli City-lehden artikkelissa joskus jotain mainintaa siitä, että Helka olisi nuorena poseerannut "rohkeissa kuvissa". Voihan se tarkoittaa vaikka Hymyäkin?

    Onpa vain käväissyt mielessäni, että tiesikö Ashley kuvista jos sellaisia oli..vai tuliko yllätyksenä jossain vaiheessa, heh...

    Äänestä

Ääsli sai tietää Heklan pornokuvista ja pötki pakoon seksipetoa! Jäzmin Brrämli-Mantylallä on samoja piirteitä: tykkää riettaasta pappa-seksistä. Pappa pakenee Borootinslummiin lepuuttamaan vehkeitään ja kasvattamaan SIIHEN uutta nahkaa. Aiaiai, kyllä Mäntyskä-Bramleikku on kiimainen narttu....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


himonäätä kirjoitti:

Tulipa mieleeni että eikö näissä Mäntylän ämmien matriarkaatin kolmen jäsenen iässä ole jotain mätää? Eli Zääs syntyi 1982 jolloin Hekla oli 18vee? Jos mummu on nyt 95, olis hän syntynyt 1919 ja Hekla 1964? Eli mummu oli 45-vuotias Heklan saadessaan.. Oliko tuommoinen mahdollista 1960-luvulla kun hedelmöityshoitoja ei kait paljon tunnettu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu