kertokaapa kun en jaksanut valvoa eilen mikä oli elokuvan´loppuratkaisu
Eilisen Unbreakable:n loppuratkaisu
5
1303
Vastaukset
- Nti Kuutamo
No kysymykseen olisi ollut helpompi vastata jos olisit kertonut mihin asti elokuvaa katsoit...
Mutta mutta... Daivid myöntää lopulta Elijahille ettei ole koskaan loukkaantunut. Elijah käskee Daividin mennä ihmisten joukkoon. Juna-asemalla seisoessaan Daivid näkee ihmisten pahat teot, jos he koskevat häneen. Yhdessä välähdyksessä hän näkee huoltomiehen joka tappaa miehen. Hän seuraa huoltomiestä talolle, jonka asukkaat miekkonen on siepannut. Daivid pelastaa perheen kaksi lasta, mutta vanhemmat ovat kuolleet. Aamulla lehdessä kerrotaan tuntemattomasta miehestä, joka pelasti perheen lapset. Daivid korjaa välinsä vaimoonsa ja poikaansa, ja menee tapaamaan Elijahia. Kerrottuaan Elijahille mitä teki, Elijah pyytää häntä kättelemään itseään. Koskiessaan Elijahin käteen, Daivid näkee, kuinka Elijah aiheutti hotellin tulipalon ja junaturman löytääkseen yhden särkymättömän ihmisen. Daivid tekee ilmoituksen poliisille, jotka löytävät toditeita 3 terrori-iskusta ja kärräävät Elijahin vankimielisairaalaan. Loppu.- minä
heippa!
kiiti vaan,mä kyllä katoin sen loppuun muttei oikein pysynyt järjenjuoksu suoraan sanoen mukana!kiitos että selvitit aihetta..olisin itse kysynyt jos täällä ei olisi ollut jo valmista keskustelua!mutta perustuiko tämä johonkin tosi tarinaan??lopputeksteistä olisi voinut niin päätellä.
mietin siltikin vielä kyllä tätä juonta... - Stig
minä kirjoitti:
heippa!
kiiti vaan,mä kyllä katoin sen loppuun muttei oikein pysynyt järjenjuoksu suoraan sanoen mukana!kiitos että selvitit aihetta..olisin itse kysynyt jos täällä ei olisi ollut jo valmista keskustelua!mutta perustuiko tämä johonkin tosi tarinaan??lopputeksteistä olisi voinut niin päätellä.
mietin siltikin vielä kyllä tätä juonta...Yllättävä loppu, odotin jotain enemmän itse leffalta.
Eiköhän koko leffa ollut satua.
Mikä oli se sairaus, joka sillä Samuel L. Jacksonin esittämällä miehellä oli?
Onko sitä oikeasti olemassa? - elokuvafani
Elijah Pricella on osteoporoosi imperfecta, luukato sairaus. Katso Googlesta.
- elokuvafani
Vaikkei ollut mikään niin yhtälailla samanlainen kuin muut supersankari elokuvat mut mielenkiintoinen kuinka ihmisen keho selviytyy tollasesta juna räjähdyksestä ilma pienintäkään naarmua. Kai oott kattonut elokvuan henkisen jatko-osan Splitin? Kannattaa katsoa, loppu on huikea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.855040- 473482
- 1053335
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj342521- 1992503
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️252109- 1332059
- 201799
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51689- 1821668