Ruotsi-peliä edeltävän harjoituksen päätteeksi Summasen ja Niinimaan välillä käytiin tämä keskustelu:
Summanen: Ettekö te vitun tolvanat osaa syöttää? Luuletteko että tuollaisella pelillä voitetaan yhtään mitään?
Niinimaa: Kyllä minun mielestäni syöttöpeli toimii ihan ok.
Summanen: Mikäs asiantuntija SINÄ muka luulet olevasi? Helvetti! Pidä siis sinä Niinimaa ruma turpasi kiinni, vai pitääkö mun hakea äitisi tänne ja nussia sinulle veli, joka hallitsisi edes jääkiekon alkeet?
Niinimaa: mutta mutta...
Summanen: Jumalauta! Enkö minä sanonut sinulle Janne, että TURPA KIINNI??? MINÄ olen valmentaja ja SINÄ olet vain pelaaja. Nyt kaikki tekevät 25 kunniakierrosta kaukalon ympäri kiitokseksi Niinimaan hienoista esityksistä MARS MARS! Janne sitten jää tänne vaihtoaitoon taputtamaan teille tahtia.
Niinimaa: onkohan tuo nyt ihan oik......
Summanen: *antaa isällisen korvatillikan Niinimaan poskelle" ANNOINKO MINÄ MUKA LUVAN PUHUA? ANNA OLLA VIIMEINEN KERTA KUN MINULLE TULET AUKOMAAN PÄÄTÄSI... ONKO SULLE NOUSSUT KUSI PÄÄHÄN NHL:SSÄ VAI OLETKO MUUTEN VAIN TYHMÄ?
Niinimaa: Mää meen poies. Nyyh :(
Summanen: Mene vain. Täällä ei tuollaisia vellihousuja kaivata. Kerro sellaisia terveisiä mutsillesi että laittaa kahvit valmiiksi, saa hutsu kerrankin patukkaa niin että tuloksena tulee kiekkoilija eikä mikään vitun vellihousu kuten.
Kurri: Olikohan tuo nyt ihan asiallista käytöstä valmentajalta.
Summanen: Pidä sinäkin kehäraakki turpasi tukossa. Mitä sinäkin luulet valmentamisesta tietäväsi? Oletteko te kaikki NHL-miehet todellakin noin tyhmiä?
Kohun alku:Mitä Summanen sanoi
5
2772
Vastaukset
- hexx
hehheh.. keksi uus tarina.
- lol supa
no lol
- näin se meni
Summanen sanoi ruotsi matsin jälkeen niinimaalle muutaman henk.kohtaisen päin naamaa. Asia koski niinimaan yksityiselämää..Kuten varmaan kaikki jotka seuraavat kiekkoa läheltä tietävät jannen olevan homo. Siksi asiaa ei ole puitu julkisuudessa niinimaan tahdosta. ikävää!
- teukka
voisin soittaa jannelle. niin lähettäis saunomaan ja ties mitä mukavaa keksittäisiin. Summanen vois tulla selänpesijäksi. MIkäli ei ole luvannut mennä Espoon suunnalla saunomaan.
- divarimies
Niinkuin tiedetään on Niinimaa niitä miehiä. Summanen lupasi ottaa molon sanonko mihinkä, jos Summanen alkaisi pelaamaan, näinhän se meni, siitä kai Kummolakin vähän hiikentyi !!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Immu otti pataan
Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!2363432Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa173191Malmin tapaus on järkyttävä
Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi4701696Tykkäätkö halaamisesta?
Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo1351489- 1201431
Näetkö feminismin uhkana
Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?2171397Hinduilu on suurta eksytystä
tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa5521370- 1131315
- 491059
- 66994