Ari Koivunen & Luca Gargano Jukebox @ Jyvänen, Myllypuro

5.12.2014

Ari Koivunen & Luca Gargano Jukebox @ Jyvänen, Myllypuro, Helsinki 5.12.2014
Myllypuro Ravintola Jyvänen, Kiviparintie 2, 00920 Helsinki, Finland
http://www.ravintolajyvanen.fi/46.html

Euran Osmantupa mainostaa Arin ja Iljan jukebox keikkaa myös 5.12.
http://www.osmantupaeura.fi/
Iljalla on silloin yksityistilaisuus Espoossa, joten eivät taida ehtiä kahdelle keikalle samana iltana?

10

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • upea ari ja pipo
    • tukkaa

      ei pipoa ,kiitos.

      • ÅÅÅÅÅÅÅ

        Tämä on ensimmäinen Arin pipo josta tykkään, näyttää mukavan lämpimältä. Sitäpaitsi Ari ei halua jäädä tukkansa varjoon, jos hiukset on auki kaikki vaan ihailee niiden upeutta. Mutta konserttisalien lavoille pipo ei kyllä sovi vaikka olisi kuinka hieno.


      • täydellisyys
        ÅÅÅÅÅÅÅ kirjoitti:

        Tämä on ensimmäinen Arin pipo josta tykkään, näyttää mukavan lämpimältä. Sitäpaitsi Ari ei halua jäädä tukkansa varjoon, jos hiukset on auki kaikki vaan ihailee niiden upeutta. Mutta konserttisalien lavoille pipo ei kyllä sovi vaikka olisi kuinka hieno.

        Arille sopii kyllä miten vain mikä vain. Tukka kiinni tyylillä kuin tyylillä, tukka auki tai joku päähine päässä. Kaikki toimii!


    • paljon tukkaa

      jos saa noista valita valitsen tukan,siis KUOPION JÄÄHALLIIN !!!!!!!!!!!!

    • paljon ääntä

      täsmennän vielä,siis ehdottomasti koko Arin tukallisena!eikä se tukka vie huomiota pois mistään muusta,sillä samaa heppuahan se tukkakin on ja jos tarkkoja ollaan,niin se ääni on mahtava,oli miten oli!!!!!!!!!!!!!

    • Wind Of Changes
    • Knockin' on the Heav
      • ari axl

        Upeeta tulkintaa Arilta kuten aina, mutta olisi hienoa kuulla joskus vähän vähemmän klassikko biisejä ja vaikka folkmusiikin puolelta. Toki ymmärrän, että esittävät sellaisia biisejä mitä jengi tietää.


      • Sylvian Joululaulu

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 93
      1494
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1344
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1267
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1168
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      1145
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      945
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      807
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      751
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      744
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      715
    Aihe