Mustasukkaisuus tekee minusta pettäjän.

En kestä sitä!

En kestä sitä sairasta epäilyä ja syyttelyä aiheetta. Aina jos se alkaa mietin miten kostan. Jos se jatkuu toimin sen mukaan. En pääse kierteestä eroon. Eikä kumppani ymmärrä lopettaa. Ilman luottamusta meillä ei ole mitään!

7

356

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jääräpäääijä

      Omasta kokemuksesta voin kertoa,ettei syyttelyn mukaan toimiminen ole ainakaan kovin fiksu ratkaisu...ei sillä saavuta yhtään sen enempää onnea.

    • Sitä saa mitä tilaa

      Jos rakastaisit niin auttaisit kaveriasi pääsemään mustiksesta eroon. Olet varmasti joskus paljastunut petturiksi esim niin että olet pettänyt exääsi hänen kanssaan. Kaverillesi jäänyt siitä traumat tai ainakin ajattelee että olet sellainen ja koska silloin petit niin voit tehdä sen uudelleenkin. Se että kostat on todella typerää. Taidat oikein toivoa mustasukkaisuus puuskaa että pääset oikein kunnolla panemaan muita. Mene itseesi. Sinussa se vika on , sata varmasti. Etsi sellainen kumppani joka toimii samalla tavalla kuin sinä. Olet varmasti ehdottanut joskus että voisitte molemmat hieman huvitella muidenkin kanssa. Sellaisen sinä mielestäni juuri tarvitset. Ota Venakko, niilä kaikkai samaa nahkaa eivätkä ole niin nuukia tavarastaan eivätkä varsinkaan sinun tavarastasi :)

    • gherher

      Sopivia syitä pettää löytyy aina eli se siitä...

    • niiin on

      Itse olen joskus pettänyt "varalta", koska se toinenkin kuiteski pettää... Ympäri käydään yhteen tullaan ja sen minkä taakseen jättää sen edestään löytää..

      • huhhuh1

        lapsellista.ei tuo parisuhde.kunnioitus toisiaan kohtaan puuttuu,


    • Pitäiskö miettiä

      mistä tämä kierre on saanut alkunsa. Oletko käytökselläsi alun perin aiheuttanut tämän mustasukkaisuuden.

      • murmeli

        Jätä ajoissa mustasukkainen narsisti ja jatka omaa elämääsi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      315
      6817
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      69
      3906
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      207
      3106
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2807
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1932
    6. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      210
      1682
    7. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      146
      1682
    8. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1528
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      163
      1521
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1408
    Aihe