Järkyttävää huijausta

Ihmiset, jotka soittavat telkkarin ennustajille ovat tyhmempiä kuin vanha armeijan maihinnoususaapas.
Neljä euro minuutilta raksuttaa kun korttien plaraaja selittää ummet ja lammet lupaillen kaikenlaista kivaa.
Usein nämä soittelijat ovat vielä köyhiä ja muuutoin huonoissa oloiss eläjiä.
No ei kai he köyhiä olisikaan jos korvien välissä olisi jotakin....
Yhtäkin seurasin, niin puoli tuntia jaaritteli. Voi hyvät hyssykät!
585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Soittajista en tiedä. Ne ennustajiksi sanotut joita olen sattunut näkemään siinä TV-ohjelmassa ovat todella heikkotasoisia. Kortitkin näyttää olevan vain rekvisiittaa, ei ne niistäkään tulkitse. Parempi olisi kun ottaisivat vaikka vaahteranlehtiä mitä selailisivat. Nähtyjen perusteella kaikki ihmiset voi tuntea itseä ennustajaksi. Peilin eteen ja harjoittelee ilmeet kuin olisi ummetuksella istunnossa. Suu kiinni ja punnerrus, suu auki ja rentoutus, suu kiinni ja punnerrus, välillä "näkyy" taroteista jonnekin huhtikuulle. Sitten laitetaankin käsi rintalastan päälle ja helpotetaan ahdistusta. Ai, jai kuinka helpottikaan kun "ennustajaa" helpotti saatuaan pöpötyksellään puolituntia kulumaan.. Ahdistus loppui.

Äänestä
  • Kiva,että teilläkin riittää tekemistä,kun päivittelette ja ihmettelette muiden tyhmyyttä ja kylvette " älykkyytenne " sädekehässä.Kirjoituksenne ei tosin suuresta älykkyydestä kerro,vilisee siinä noita virheitä sen verran paljon.Mukava,että teitä täydellisiä muiden tuomitsijoitakin täällä on oikein kaksin kappalein,vai oisiko yksi vain? Kaikkea hyvää....

    Äänestä

Onko kaikki hauska sinulle huijausta??
Mitä sanoisit että se on vaikka viihdettä, jännitystä, lohdutusta, tien etsimistä, huvia, hauskuutta, sielun rauhaa tuovaa, kosketusta, henkistä etsimistä, taikaa, tulevaisuuden toivoa, positiivista ajattelua, sisäistä helpotusta, tienviittaa, itseluottamusta, tuuria, onnea? Ihmiset laittavat rahansa mihin laittavat!! Sinä olet ehkä niin pihi ettet pysty?

Äänestä
  • Minusta ne television ja palvelunumeroiden ennustajat on huijareita. Viereisessä loosissa työskentelee pornolinja ja toisessa ennustaja. Kummatkin puhuvat sitä mitä soittaja haluaa kuulla.. ei ole käynyt toteen yksikään ennustus niiltä linjoilta mut sähköpostilla sain yhteyden oikeaan ennustajaan. SariJohanna ennusti minulle 2v sitten ja nyt on melkein kaikki käynyt toteen. Lisäksi oli niin sympaattinen nainen että tuli hyvä mieli kirjoittaessa jo. Hotmail osoite sarijohanna4

    Äänestä

Älä nyt viitsi. Jo sähköpostiosoite kertoo vaikka otsalla katsoisi. Pimeästi kai duunaava? Vai mikä on toimintasi virallinen nimi? Etkö edes näe miten pitäisi itse toimia niin miten näet muille? Keskustelupalstoille pistelet mainoksia. Etkö edes pysty niistä maksamaa?. Oletko sama joka on vuosikausia harmaana tehnyt eri osoitteissa on-off juttuja. Olen valmis anteeksipyyntöön jos olen väärässä. Laillisesti toimia plus mainostaa saat sillä nimellä mikä on toimintasi nimi osoitteessa ytj.fi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


eihuijaa eikä maksa kirjoitti:

Ihmiset, jotka soittavat telkkarin ennustajille ovat tyhmempiä kuin vanha armeijan maihinnoususaapas.
Neljä euro minuutilta raksuttaa kun korttien plaraaja selittää ummet ja lammet lupaillen kaikenlaista kivaa.
Usein nämä soittelijat ovat vielä köyhiä ja muuutoin huonoissa oloiss eläjiä.
No ei kai he köyhiä olisikaan jos korvien välissä olisi jotakin....
Yhtäkin seurasin, niin puoli tuntia jaaritteli. Voi hyvät hyssykät!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu