että ihmiset tekevät löytöjä minun pöydästäni. Hyvää tavaraa edulliseen hintaan. Tähän pöytään tulee uudestaan, kun on yhden kerran käynyt.
Minä kuitenkin haluan myydä ihmisille, jotka ostavat tavaran itselleen eivätkä myy sitä kalliilla eteenpäin. Ymmärrän, jos silloin tällöin myy omia tavaroitaan, mutta ensisijaisesti ostaa itselleen ja omaan käyttöönsä.
Inhoan trokareita. Miksi minä myisin halvalla jollekin ahneelle paskalle? Trokarit siis nostavat paitsi omien, myös muiden pöytien tavaroiden hintoja. Trokarit pitäisi kieltää lailla.
Minusta on mukavaa,
4
250
Vastaukset
- ap.
Sitä paitsi trokarit ovat sairaita, pakkomielteisiä ja on heidän oman etunsa mukaista antaa heille porttikielto kirpputoreille.
- Mailikki
No kelle ne ilmiannetaan,ja saatko siitä hyvää mieltä?Miten aiot näyttää asian toteen?Minäkin ostan aina kun halvalla saan,ja toisinaan pidän löytöä itselläni,toisinaan pistän kiertoon,aina pitää tulla voittoa hieman!En näe siinä mitään pahaa...se on tyhmä joka halvalla myy!
- ap.
Kirpputoreilla on kirjanpidot. Ilmoitus poliisille ja verottajalle.
- hyvärokarit
vien tavaraa kirpputoreille pelkästään sen takia että trokarit ostaa,muuten ei kauppa käy.ei trokaaminen ole kiellettyä.alottaja kommentteineen sairastaa luulotautista kateutta,eti hoitoa,romuista on kiva päästä eroon,ihan sama kuka vie.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k313994- 412679
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut412667Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s82425- 302393
Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan
Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.3122230- 381969
Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta461643Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t481592- 1411497