xsaran rengasäänet

Kuinkas saisi xsarasta (5ov 2.0hdi) rengasääniä vähemmälle ja mikä rengas olisi äänettömin?
kyse on enempi kesärenkaista.
3611
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Koitas jotain 185/60R15 kokoa.

H luokkalaisessa on yleensä sivistyneempi ääni,
Maksavat enemmän, mutta ovat paremmin tehtyjä.

Äänestä

Joo mulla Xantiassa Aurorat on H-luokan renkaat.Koko vaan 195/60 MUT HILJASET OVAT.
Taisvat olla Hankookin toinen merkki.Vanhat renkaat Continental eco contactit kovempiääniset selvästi.Testeissä hiljaset,ja pyh.

Äänestä
  • Renkaat ovat alkuperäiset.. michelinit.
    Johtuneeko myös pieni levottomuus suoraan ajettaessa renkaista samoin tuuliherkkyys?
    Mallihan on 5ov HDI

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sulo kirjoitti:

Kuinkas saisi xsarasta (5ov 2.0hdi) rengasääniä vähemmälle ja mikä rengas olisi äänettömin?
kyse on enempi kesärenkaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu