Nyt se on virallista ja totta, Paxu muuttaa vihdoinkin pois Suomesta:
"Suoritan tosin velvollisuuteni Suomessa, teen pikkujoulukeikat ja sen jälkeen se on Adios Suomi."
Milloinkahan se pikkujoulusesonki nyt onkaan ohitse - no viimeistään sitten kun on oikea joulu. Siis vuonna 2014. Sitä odotellessa.
"Suoritan tosin velvollisuuteni Suomessa, teen pikkujoulukeikat ja sen jälkeen se on Adios Suomi."
Milloinkahan se pikkujoulusesonki nyt onkaan ohitse - no viimeistään sitten kun on oikea joulu. Siis vuonna 2014. Sitä odotellessa.
Vastaukset 113
Vanhimmat
Nyt on sitten Ruotsi poistettu ulkomaille muuton määränpäänä. Siellähän on "ihan eri säännöt" kun 50-vuotias ukko ei kohdellut glamour-tähteämme arvonsa mukaisesti.
Voisiko suunta ollakin itään päin? Karismaattisia herrasmiehiä lienee riittävän myös itärajan takana?
Muahahahahahahahahahahaaaa!!!:-):-):-)
Asia on siis saletti, muutto on edessä. Mutta minne suunnistaa tämä kansainvälisen tason glamour-tähtemme?
Tässä voisi olla ideaa Paxun elannonhankintaan, vaikka Saudiarabiassa:
http://galaxi-beta.yle.fi/juttu/2014/09/19/hauskempi-ja-karvaisempi-napatanssija
Paxulla alkaa jo olla näissä mitoissa omaa vatsaa, joten mikä ettei hän voisi koettaa onneaan.
Onkos tolla ees lupaa poistua Suomesta?
Eikös sillä oo näitä kaikkia oikeusjuttuja vielä käynnissä? Saako sitä kesken kaiken muuttaa jos on tarpeeksi iso diiva. No Tuksuhan saa...
Adios Hola ja whatever, häv ö nais laif
Minne Pullukka mahtaa muuttaa? Ainoa häviävän pieni mahdollisuus olisi tietenkin äidin luo Tukholmaan. Läksiäslahjaksi Pullukka varmaan tekee asianajansa välityksellä rikosilmoituksen Suomen valtiosta.
No nyt on Hymyn keskustelupalstat raskaassa poliisitutkinnassa, sinne ei nyt pääse, on suljettu. Samoin on tässä ketjussa suljettu tuo kertomus Tuksun laivamatkasta. Sensuroitu. Nyt tullee elokuvaa suurempaa draamaa, kaikki näädät oikeuteen asap! raskaaseen poliisitutkintaan, suoraan. Hih.
Mitään ei ole suljettu eikä mitään tutkinassa. Ohtaako jurpo päähän? Ainoa mitä tutkitaan on uudet oikeudenkäynnit tuksulla joita on tulossa taas lisää. KIVAA. Läski horohanuri ottaa sen ehdottoman kohta. NICE. Jeijeijeijeijei,,,
Jostakin olin lukevinani kesällä, että joitakin juttuja on syyttäjän pöydällä. Oliko siinä jokin sellainenkin, että Johanna olisi hyökännyt jotain kuvaajaa kohtaan ja raapinut tämän kaulaa/kasvoja ja heittänyt kameran jonnekin Metsähallituksen puolelle? Mitä sille jutulle kuuluu? Onko syytetään/syyttämättäjättämispäätös jo tullut? Entäs se isän pahoinpitelyjuttu? Entäs se rottajuttu?
Sillä mä vaan kysyn, kun ne paprut ovat lojuneet syyttäjän pöydällä jo kuukausitolkulla. Luulis nyt puolessa vuodessa syyttäjän osaavan sanoa kantansa ja määränneen käsittelypäivät. Noita tapahtumia myöhemminkiin tapahtuneet on puitu jo käräjillä Johannan osalta. Eli onko mitään oikeusjuttuja enää edes vireilläkään? Ainakin hiton pitkään se syyttäjä nyt miettii.
Tukiaista ei ole tavoitettu normaalilla tavalla poliisikuulusteluihin, mutta nyt nuo mainitut rikosjutut ja monta muuta rikosjuttua etenevät varsin mukavasti kohti tuomiolausumia.
Mites sua kiinnostaa, kun eihän tuksu tee pahojaan ja vain oikeus voi tuomita?
Silminnäkijätkin valehtelee aina, niin kuis sille voidaan edes tuomioita voidaan antaa??
Kyllä nyt ihmettelen silmät pyöreinä.
Raili, sittenkin pahimmanluokan näätä, vaikka muuta väittääkin.
Onhan se jo nähty, ettei Tuksu vaan millään joudu vankilaan, vaikka näädät kuinka sitä toivoisivat. Suomessa näet pätee kaikille samat lait, eikä uskomalla, toivomalla tai edes rukoilemalla Tuksua vankilaan saada, vaikka Livets Ord toisin opettaisikin.
Paxu on yhdyskuntapalvelus-tuomionsa aikana syyllistynyt siveettömään käytökseen julkisella paikalla. Miten mahtaa oikeuslaitos suhtautua asiaan?
Kansainvälisillä vesillä...
Ei siis vaikutusta.
Pääsee taas kuin koira veräjästä.
Paitsi, että saako se matkustaa YKP n aikana.?
Muutto ulkomaille tapahtuu ensi maanantaina!!1!
Tai viimeistään ensi vuoden alussa
Tai....
Todenäköisesti muuttaa miamiin kun on siellä muutenkin asunut. Tai hawajille.
Seuraava Johanna Tukiaisen oikeudenkäynti, jossa hän on vastaajana, on tiistaina 24.2.2015.
Helsingin syyttäjäviraston kihlakunnansyyttäjä Sirpa Väätäisellä on työstettävänään kuusi (6) syytettä Tukiaista vastaan. Yksi niistä on tuo edellä mainittu, ja loput syytteet menevät käräjäoikeuteen myös kevään 2015 aikana.
16.9.14 Seiska kertoi, että Tukiaisella on ulosotossa yli 41 000 euroa:
http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Herranjestas-kuinka-paljon-Johanna-Tukiaisen-ulosottovelka-on-kasvanut/1053339
Tunkin tavoitteena on repiä eri keinoilla taloudellista hyötyä irti niin paljon kuin lähtee – ja sitten häipyä ulkomaille velkojiensa tavoittamattomiin yli 15 vuodeksi (velkojen vanhenemisajan verran).
Juu, eipä kiinnosta tämä keski-ikänen elähtänyt Röhnöpossu, enää.
Tunkki ei pysty lähtemään Suomesta ainakaan ennen vuoden 2015 päättymistä.
Kaikki nääkin olis; Helsingin käräjäoikeudessa käsitellään seuraavat rikosasiat (kaikki nämä samalla kertaa) ti 24.2.2015 klo 9 alkavassa istunnossa:
A) R14/ 8868: Laiton uhkaus
Vastaaja: Johanna Tukiainen
Asianomistajat: Lea Lastikka ja Hannu Lastikka (naapurit Takilatieltä)
B) R14/ 8870: Pahoinpitely
Vastaaja: Johanna Tukiainen
Asianomistaja: Markku Olavi Tukiainen (oma isä)
C) R14/ 8873: Laiton uhkaus
Vastaaja: Johanna Tukiainen
Asianomistaja: Elli-Marja Valtonen (Helsingin kaupungin eläinsuojelueläinlääkäri)
Tukiainen uhkasi terroriteolla 20.8.13: ”Ensinnäkin, minä lopetan sinut Elli Valtonen, ennen kuin sinä lopetat yhtäkään koiraani!!!!! Laitan vaikka pommin koko Viikkiin jossa vapautan myös häkeissä olevat eläimenne!”
D) R14/ 8879: Pahoinpitely
Vastaajat: Markku Tapani Aho ja Johanna Tukiainen
Asianomistajat: Venla Tynjä ja Johanna Tukiainen
-öxö-
Lisäksi syyteharkinnassa on Tukiaisen viisi muuta rikosasiaa.
Toinen case, R14/ 8870: Pahoinpitely
Vastaaja: Johanna Tukiainen
Asianomistaja: Markku Olavi Tukiainen (oma isä)
Markku Tukiaisen, joka joutui Esikoistyttärensä raaán pahoinpitelyn kohteeksi (tammikuu 2014): https://www.facebook.com/markku.tukiainen.5/posts/10202700080171998
Ekan casen - R14/ 8868: Laiton uhkaus - Lea ja Hannu Lastikka ovat Jollashovin naapureita osoitteessa: Takilatie 8 A, Helsinki.
Raili on edelleen sitämieltä tästäkin keissistä, ettei Johanna ole moiseen syyllistynyt.
Silminnäkijä/uhri puhuu soopaa ja on itse mukiloinut itseään.
Syvästi uskovaisena Johanna ei vain ole voinut mukiloida omaa isäänsä.
No, kun tuomio tulee tästäkin, niin mites sitten suu pannaan?
Nyt on jo MONASTI tuomittu väkivaltaisuudesta.
2kertaa ratista.
Siihen vaan jononjatkoksi........lisää tulossa.
Rottaposti, vai onko tää sitten joku muu juttu?
Eli äyty oikeasti oventakana uhkailemassa ja raivoamassa.
Loppu tuolle haaskalle ja sen edesottamuksille pitää saada.
Päänsilittelyn voisi todellakin lopettaa.....
On kuulemma kirjoittanut, että tulee "vaikea joulu". Miten niin vaikea?
Hänellähän pitäisi silloin olla jo matkaliput sinne ulkomaiden onnelaan hankittuna.
Jouluna pitäisi pitäisi fiiliksenä olla ihanan vapauden ja ulkomaisen galmourelämän odotus.
Huuliakin sanoi, että hänen pitää muuttaa ulkomaille.
no joko on liput ostettuna?
Tuksu 3.11.14: ”Näädät saa jäädä stalkkaamaan vaikka toisiaan kun lähden menee!”
Näädät seuraavat sutena perässä.
Internetin, kameroiden ja digitaalisten jalanjälkiensä vuoksi Tuksu pysyy palstalla. :)
Uskoisin, että Tuksu suoltaa ulkomailta samanlaista schaissea nettiin kuin mitä tähän mennessä on nähty.
Hieno homma. Vuodenvaihteeseen on enää 41 päivää.
Tuksu 8.10.14: ”Syksy viela Suomessa, sitten pois maasta! :)”
Tuksulla alkaa olla kiire, jos tänä syksynä aikoo Suomen pölyt karkoittaa korkkareittensa pohjista. Vai tarkoittiko hän tätä vai jotain muuta syksyä?
Hartaan kristityn aikakäsitys on yhtä joustava käsite kuin "sikiäminen Pyhästä Hengestä."
Syksyt ja Ruskat seuraavat toisiaan - milloin mitenkin.
Enää kuukausi vuodenvaihteeseen!
Totta, kohtahan tuo nähdään.
Kyllä tässä täytyy oikein surutyöhön alkaa hyvissä ajoin ennen vuodenvaihdetta. Niin raskaalta tuntuvat tulevat jäähyväiset.
Tuksu tarkensi muuttoasiaa 30.11.
"No muutan vähän kauemmaksi kuin Tukholmaaseen.....;)"
Eikös se Sollentuna ole juurikin 30 km Tukholman keskustasta (= kauempana).
Sollentuna on itsenäinen kunta.
Toivottavasti Tuksulla ei ole itsetuhoisia ajatuksia, kun on niin kauas lähdössä.
Maijamistako löytyy lopullinen ratkaisu?
Paxu häipyy maasta; Facebook-keskustelua 3.12.14:
Paxu: "Kohta on 34 tunnin lento edessä, huh en ole koskaan ollut noin pitkällä lennolla!!!!"
H.R. "ohoh, sit onki pitkä reissu edessä."
S.A. "Mihin lennät??"
Paxy: "Kaksi pysahtymispaikkaa enen maaranpaata! Olen ihan INNOISSANI!!!!!!"
Pysähtymispaikkaa?????
Tarkoittakohan toi worldtraveller
VÄLILASKUA
????
Takuuvarmasti sössii jonkun välilaskun ja jää johonkin välietapille. Nukkuu pommiin, on vessassa, punkkupullo on baarissa kesken, hukkaa lippunsa/passinsa/rahansa, kaveri kertoo väärän jatkoajan tai väärän postin, melskaa päissään niin etteä vierään putkaan. Mitä vielä kaikkee hälle yleensä onkaan sattunut näillä reissuilla? Ei ole kovin hyvä matkusteleen vaikka klamöörin kautta onkin niitä matkoja ollut paljon.
Ei osaa edes tavallisesta viikkarista jäädä helsingissä ellei henkilökunta potkase pihalle.
Äitee Nordeaasesta pelastaa mustan lampaan.
joo taas kerran on lähdössä, jospa tällä kertaa ihan oikeasti lähtisikin mut pelkään että tässäkin on taas kyseessä vaan vaaleenpunaiset unelmat, jotka omassa pikku päässä on muuttuneet todellisuudeksi.
Voi kyllä lähteä, jos saa puijattua jonkun maksumiähen, mutt: palattava on yhdys-kuntapalveluun ja uusiin oikeudenkäynteihin. Tai sitten Interpol hakee raudoissa.
Tunkki: ”Joulukuun 5 päivä luukku auki, kohta jymähtää....;)
Joulufiiliksissä olen jo täysin! :) samoin koirani joille tarjoilen herkkuluita. Tänään on showkeikka Mellunmäessä, IL Treno ravintolassa, kaikki paikalle katsomaan! :)
minulle on tulossa peräti 34 tunnin lento, joka on pisin jonka koskaan olen tehnyt. Tähän asti pisin lento jossa olen ollut, on 14 tuntia yhden vaihdon kautta. Rakastan lentämistä, mulla ei ole koskaan ollut mitään lentopelkoa. Joskus tarvitsee mennä merta edemmäs kalaan......;)”
Mopsi ja tonttulakki: http://aijaa.com/AjvDtp
Kukahan tuonkin reissun rahoittaa? Jos nyt ylipäätään toteutuukaan.
Havaijin Honoluluun on noin 34-35 tunnin lento Suomesta.
Tuksu: ”6.12.2914, joulukuu oli alunperin nimeltaan talvikuu
Tassa parempi rajaus minusta eiliselta IL Trenon keikalta, takahuoneessa minua avusti eras kaunis naispuolinen ystavani Helsingista. Ihanaa ITSENAISYYSPAIVAA kaikille!!!! Toivoo, Johanna Tukiainen”
Se parempi rajaus: http://aijaa.com/1UJeyv
Tuksu 6.12.14: ”SIUNATTUA ITSENAISYYSPAIVAA!!!!!
Tassa kuva Helsingin, kotikaupunkini, keskustasta ja Filadelfia kirkosta jonka kokouksissa kayn. Viime itsenaisyyspaivan juhlimme yhdessa Julian ja Juhan kanssa Jollaksessa. Julia on sydamessani loppuelamani. Kiitos Suomen sotaveteraanit ja Jumala maamme vapaudesta!!!!”
Täällä Tuksu käy: http://aijaa.com/ZxZt8s
Tuksu Ravintola Il Trenossa 5.-6.12. yöllä:
”HYVAA ITSENAISYYSPAIVAA SUOMI!!!!
Johanna Tukiainen toivottaa upeaa ITSENAISYYSPAIVAA koko Suomelle, sen eteen ollaan todellakin taisteltu!!!! Kiitos Suomen sotaveteraaneille! Ja kiitos Jumalalle!!!!”
Kuva takaovelta: http://aijaa.com/1fdGbZ
Mutta alkuperäisessä lupauksessaan Suomelle ja näädille paxu lupasi MUUTTAA pois tästä kamalasta maasta, jossa häntä syyttömästi vainotaan.
Joo, ja Tunkin ei kannattaisi isänmaalaisuudella hehkutella, sillä hän on pelkkä rasite maallemme.
Miten Paxun ulkomaille muutto on edistynyt?
Muuttoauto tilattu, vai meneekö tkallisarvoiset avarat merikonttina?
Pakko lähteä, koska maa polttaa jalkojen alla Suomessa.
Ehkäpä hän sitten muuttaa tammikuussa suohirviön kanssa Madeiralle...
Aika kuluu ja vuodenvaihde lähenee.
Hei paksukainen, kun kerran itsekin myönnät lukevasi tätä palstaa: Missä muuttosuunnitelmat?
Ehkäpä hän ei voi julkistaa niitä ennenaikojaan esim. haastemiesten takia.
Aivan hyvin voi julkistaa, sillä näätäperhe joka tapauksessa pitää Helsingin ulosottoviraston haastemiesnatsit ajantasalla Tunkin liikkeistä.
Tämä rehellinen ja avoin glamourkuningattaremme - missä viipyy muuttofakta?
Enää 2 viikkoa vuodenvaihteesee. Pikkujoulukeikkojen luulisi jo olevan ohi.
Edelleen tässä odotellaan paxun ulkomailleMUUTON lupauksen totetumista.
Ensin täytyy käydä pohjustamassa sitä muuttoa! :)
Todennäköinen lentoreitti: HEL - NYC - LAX - HNL.
Lähtö Helsingistä Finnairilla 20.12. klo 14:10.
Saapuminen Honoluluun su 21.12. klo 12:10 paikallista aikaa.
mites se ny olikaan. pääseekö usaan muuttamaan, jos on tuomittu väkivaltarikollinen?
Itselläni ei ole mitään haluja matkustaa Havaijille. Sinne on tolkuttoman pitkä lentomatka ja paikallinen huumeongelma on todella paha. Näin asiasta tv-dokumentin joskus aiemmin tänä vuonna. Olisiko paksukainenkin nähnyt saman ohjelman ja hänelle se toimi vetonaulana lähteä paikan päälle katsomaan?
Tässä linkki aiheesta:
http://healthyamericans.org/reports/drugabuse2013/release.php?stateid=HI
Seiska kertoi 16.9.14, että Tukiaisella on ulosotossa yli 41 000 euroa:
http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Herranjestas-kuinka-paljon-Johanna-Tukiaisen-ulosottovelka-on-kasvanut/1053339
Johanna Tukiaisen velkojen ja ulosoton määrät ovat jo sellaisissa mitoissa, että hänen motivaationsa niiden kunniallisesta hoitamisesta on mennyt.
Hänen tavoitteenaan on enää vain repiä eri keinoilla taloudellista hyötyä irti niin paljon kuin lähtee – ja sitten häipyä ulkomaille velkojiensa tavoittamattomiin.
Tuksu 20.12. klo 14: ”Lentokentällä nyt on pakko nukkua vähän aikaa.....
Lähden ulkomaille vihdoinkin, olen ihan loppu kiusaamiseeni Suomessa ja kaikkiin koettelemuksiin kuten eroihini (varsinkin ekasta rakkaastani) ja varsinkin Julian poisnukkumiseen! Itken häntä päivittäin, itkin juuri äskenkin lentokentällä.
Yritän ja haluan toteuttaa unelmia jotka Julialta jäivät kokematta ja hän sanoi minulle viimeisinä päivinään että olen vahva ja kyllä minä jaksan. En tosin ole yhtään niin vahva kuin monet ehkä luulevat. Johanna http://aijaa.com/VxGHL6 ”
Kommentti: kone New Yorkiin lähti klo 14:29, ja Tuksu nukkuu nyt koneessa.
On yhä hieman epävarmaa, minne Tuksukainen on suuntaamassa... ootellaan rauhassa...
SeiskaLiven kommenteissa lukee (noin klo 17:30):
"Johannan lento lähti klo.16.40 Amsterdamiin.
Sieltä Johanna jatkaa kohti Los Angelesia."
Tunkin lento DL9378/ KL0601 Amsterdamista Los Angelesiin.starttasi klo 10:54 (Suomen aikaa) Amsterdamiin Schipholista. Lento kestää suurinpiirtein 11 tuntia.
Lennon reaaliaikaiset perustiedot: http://flightaware.com/live/flight/DAL9378
Los Angelesista lentää edelleen Havaijille 6 tuntia
Tunkki-rapo 21.12. myöhään illalla: ”I'm at the Atlanta airport right now.......
I AM IN USA!!!!! FINALLY!!!!! :) 5 vuoden jalkeen olen takaisin taalla ja aion muuttaa tanne myohemmin lopullisesti, se oli yksi Julian viimeisimpia tahtoja, etta jatamme (jatan) naadat ja kiusaajamme kauas taakse ja aloitamme uuden elaman.
Jatkan taalta viela kauas eteenpain. Aiti lue tekstarisi, ja ole yhteydessa Joel Tokoi ja Olli Loukola kavereihini! Haluan vahvistuksen myos karvaisista vauvoistani, otan ne mukaani ensi vuonna tanne!!”
Tunkki raportoi Honolulusta 23.12. klo 8:35 (Suomen aikaa):
”OLEN VIHDOINKIN PARATIISISSA JONNE KUULUNKIN!!!!! KAIKILLE SUOMALAISILLE: KEEP CALM AND JUST SAY ALOHA!!!! http://aijaa.com/fGRUPX ”
Ei nyt pitäis olla kysymys mistään lomamatkasta, vaan ulkomaille muutosta. Niinhän paxu lupasi tehdä heti pikkujoulukeikkojensa jälkeen.
Mutta oliko varmasti kyse tämän vuoden pikkujoulukeikoista?? 11!
Tuksun suunnitelma lienee tämä: hän yrittää Martin Königin välityksellä ja avustamana saada jotain kontakteja ja ehkä työpaikkaakin tämän Havaiji-matkan aikana.
Tässä Martin Königin taustoista, yms. kertova artikkeli: http://www.bravofinecatering.com/staff/martin-koenig
Tuksun biljardissa seuraava lyönti olisi, että hän kehittäisi Königiltä saatuja kontakteja talven kuluessa pidemmälle. Sitten, kun sopiva hetki on, hän muuttaisi ensi vuoden aikana Havaijille. Ja niin velkojat Näätälandiassa jäisivät nuolemaan näppejään.
Tuolla ulkonäöllä ja tuolla luonteella päihdeongelmilla: tuskin. Häpäisee jokaisen kenen kanssa liikkuu.
Tuksulle kyse on fantasioinnista ja toiveista, eivätkä nuo kohtaa reaalitodellisuuden kanssa.
Tunkin eräs kontakti/ deitti Honolulussa on filipino Chris Fielding: https://www.facebook.com/people/Chris-Fielding/100006013457291
Tuksu 25.12. aamuyöllä (Suomen aikaa):
”Olen ollut taalla vasta pari paivaa ja miehia tulee jokanurkasta, suorastaan sataa paalle....... :) Tamahan on ihan loistavaa, Helsinki on mielestani hel-vettipaikka sinkuille. Eilen tapasin ihan mielettoman komean tummahiuksisen miehen, jonka aiti on syntynyt Dubaissa ja isa Jenkeissa, hanen nimensa oli Adam."
Chris Fielding on ollut Martin Königin FB-kaveri jo pidemmän aikaa. He ovat hyviä kavereita oikeassakin elämässäkin. Eivätköhän nämä ole jo naureskelleet tämän Tunkki-casen loppuunkäsitellyksi.
Kiima liimaa Tunkin Honoluluun; Tunkin postaus 25.12. (7L):
"Rakastelimme koko yon ja menimme aamulla syomaan.
Nyt menen rannalle edes hetkeksi, odotan aitini yhteydenottoa. Adam......:)"
tunkki ei jenkeistä töitä saa kun ei osaa yhtään mitään tehdä...
Siinähän se.
se on taas täällä ja valehtelee koko ensi vuoden luksuselämästään havaijilla missä ASUI....
”Painaa kuin vietävä”; Tunkki-muori reppuselässä Waikikillä Jouluna 2014:
http://instagram.com/p/xDiaagiaaH/
Kuvakaappaus: http://aijaa.com/AicZCc
Eihän toi ole mikään tuksu. Joku tyhmä läski yrittää taas jollain "tosi niinku terävällä" videolla saada muka humoristin maineen. Ei helvetti, miten teini pitää olla että tuollasia jaksaa katsella. Jätkät imee ylähuultaan, kun ne on "niinku keksinyt tollasen maneerin". Omat maneerinsa paljon tyhmempiä niinkun muutkin tylsät juttunsa.
Että suolla vaan niitä kuvakaappauksias, EI KIINNOSTA KETÄÄN.
Taas joku apinaporukka yrittää uudeksi netin seppolehdoksi :DDDD
Pari “Squatting Chicks On Christmas by Michael Ye” -videolta napattua kuvakaappausta: http://aijaa.com/h9r3fU
Ei ole Tuksu. Lakkaa nyt mainostamasta sitä omaa läskimahaas tolla pätkällä!!!!
Kuvakaappaus: http://aijaa.com/AicZCc
Kaveri treenasi koko vuoden ahkerasti jalkakyykkyjä, mutta ei sitten jaksanut kantaa Oman Maan Naisemme solakkaa kehoa! Takaisin kuntosalille!1!! https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=axign71sk6M
(Tunkki näkyy videolla kohdassa 1:35 – 1:45)
Tunkki on videon karmein ja suurin eukko.
Tunkki rustasi Faceen tänään aamuyöllä Suomen aikaa (26.12. iltapäivällä Havaijin aikaan):
”Huh huh....... matkani aina vaan paranee ja paranee!!!!!! Tapasin eilen klubissa jonkun mallitoimiston omistajan, vanhemman jenkkimiehen ja han pyysi mua ottamaan yhteytta haneen!!!!! Siis han ihan oikeasti sanoi, etta olen "petite" mallina todella kaunis ja han haluaisi tavata mut uudelleen!!!”
Pornofilmeissä esiintyminen onnistuu tunkilta hyvin ja niissä hommissa käy millainen kroppa hyvänsä... kaikki kelpaa.
Tunkki hehkui: ”Ja mies jonka tapasin asuu MIAMISSA!!!!!! MUN LEMPIKAUPUNGISSA!!!!”
Tunkki jatkoi (27.12.):
"Sitten tapasin Oahulla asuvan komean miehen, jonka kanssa piti menna yolla syomaan mutta valvoimme niin myohaan, etta jokapaikassa oli vain aamiaista tarjolla..... :) Hanelle on eraan arkkienkelin nimi, mutta en kirjoita tanne yksityiskohtia, silla suomalaiset pyrkivat pilaamaan elamaani jne."
Tunkin terveiset 28.12. aamuyöllä Suomen aikaa:
”Naadat siella kiimaisena, saatte kohta miljoona kuvaa matkaltani jotka tulevat 7-Days lehteen yms. muualle, etta silla tavalla...... ALOHA!”
Tunkki Facessa 28.12. klo 5 Suomen aikaa:
”Merry Christmas for everyone, kirjoitan Seiska Live blogiini tsunamista jne. seuraavaksi koska Tapaninpaivana tapahtui se jarkytys, katsokaa "Noah" elokuva jossa on paaosassa Oscar voittajat Russell Crowe ja Jennifer Connelly. http://aijaa.com/dH23Jr ”
Jaa-a.
Vuodenvaihde ja muuttopäivä lähestyvät.
Hyvää uuden elämän alkua sinne uuteen kotimaahan.
Mikä on se ulkomaan maa, jonne paxu muuttaa vuodenvaihteessa????????????????
Tätä me monet mietimme.
Vuosi vaihtuu, missä Tuksu taapertaa? Palanneeeko tuo enää Suomeen?
Tuksu on yhä Havaijilla ja jäänee sinne uiskentelemaan turkoosinsinisessä laguunissa.
Tuksu 8.10.14: ”Syksy viela Suomessa, sitten pois maasta! :)”
No onhan tuolla ulkona nyt suojasää. Ehkä se on Tuksulandiassaa syksyä sitten...
No niin, nyt glamourtähtemme on sitten jättänyt - jos hänen omiin sanoihinsa luotetaan - kauniin kotimaamme ja aloittanut uuden ja paremman elämän jossain Suomen rajojen ulkopuolella.
Mikä on galmourtähtemme virallinen kotimaa 1.1.2015 lähtien?
Tuksu 1.11.2014:
"… Muutan ulkomaille n. puolen vuoden päästä. Julian kuoleman jälkeen minulla ei periaatteessa ole enää mitään Suomessa. Suurin osa ystävistänikin on vain siipeillyt kustannuksellani, tosin aitoja ja luotettavia ystäviä minulla myös ONNEKSI on! Heitä on n. 8 ihmistä, sekä naisia että miehiä.”
Pikkujoulukeikkojen jälkeen piti heti muuttaa. Ei vappuna mitään pikkujoulukeikkoja ole.
No niin, muistutan taas siitä muuttolupausesta.
Missä viipyvät tiedot ulkomaille muutosta?
Täytyyhän kviinin päästä pois tällaisesta kamalasta maasta.
Kumman hiljaista paksun taholta, vaikka muuton pitäisi olla juuri nyt meneillään.