Olen muuttamassa Orivedelle ja hakuaisin vaihtaa myös pankkiasiani paikalliseen pankkiin, suosituksia? Arvosta hyvää ja asiakaslähtöistä palvelua.
Osuuspankissa jo vierailin, mutta mutta.... :(
Hyvä ja palveleva pankkk Orivedellä?
4
229
Vastaukset
- Kuriveden Olli
Poikamiespankki on aina ollut hyvin hyvin vahva Orivedellä. Vakavaraisuus on erittäin hyvä, koska ottoja ollut hyvin vähän.
- Köyhäläinen.
Säästöpankki on paras pankki tavalliselle palkansaajalle ja vähävaraiselle. Säästöpankissa asiakasta palvellaan rahamääriin katsomatta.
Osuuspankista on vähän sellainen tuntuma että siellä asiakkaita kohdellaan jonkin salaisen kertoimen mukaisesti. Jos olisin säästäjä/sijoittaja niin saattaisin valita osuuspankin säästöpankin sijaan.
Nordeasta ei saa enää edes seteleitä, se on isoilla rahoilla ja korteilla pelaamisen pankki.- Paluumuuttaja1
Sellainen kuva Osuuspankissa vierailusta jäi, että olen liian "köyhä" heidän asiakkaakseen, aika loukkaavaa....ikinä minua ei ole kohdeltu niin ylimielisesti missään!
- omakohtainen kokemus
Paluumuuttaja1 kirjoitti:
Sellainen kuva Osuuspankissa vierailusta jäi, että olen liian "köyhä" heidän asiakkaakseen, aika loukkaavaa....ikinä minua ei ole kohdeltu niin ylimielisesti missään!
aalasmvuodins 90-luvulla osuuspankki oli törkein pankki velallista kohtaan. Lainat maksuun huolimatta velallisen lainojen maksujen suorittamisista ja osuupankki kyttäsi sitten vellallisen omaisuutta. Ja onnistuikin siinä järkyttävän usein.
Demari pressa M.Koivito oli sallassapidetyissa sopimuksissaan sallinut pankeille velalisten kyykyttämisen keväällä 1992. Oikeudessa velallinen hävisi aina pankkia vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1482814Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3632017- 401757
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii351678Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua311393Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941213- 541173
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327949Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110938Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53782