Olen muuttamassa Orivedelle ja hakuaisin vaihtaa myös pankkiasiani paikalliseen pankkiin, suosituksia? Arvosta hyvää ja asiakaslähtöistä palvelua.
Osuuspankissa jo vierailin, mutta mutta.... :(
Hyvä ja palveleva pankkk Orivedellä?
4
268
Vastaukset
- Kuriveden Olli
Poikamiespankki on aina ollut hyvin hyvin vahva Orivedellä. Vakavaraisuus on erittäin hyvä, koska ottoja ollut hyvin vähän.
- Köyhäläinen.
Säästöpankki on paras pankki tavalliselle palkansaajalle ja vähävaraiselle. Säästöpankissa asiakasta palvellaan rahamääriin katsomatta.
Osuuspankista on vähän sellainen tuntuma että siellä asiakkaita kohdellaan jonkin salaisen kertoimen mukaisesti. Jos olisin säästäjä/sijoittaja niin saattaisin valita osuuspankin säästöpankin sijaan.
Nordeasta ei saa enää edes seteleitä, se on isoilla rahoilla ja korteilla pelaamisen pankki.- Paluumuuttaja1
Sellainen kuva Osuuspankissa vierailusta jäi, että olen liian "köyhä" heidän asiakkaakseen, aika loukkaavaa....ikinä minua ei ole kohdeltu niin ylimielisesti missään!
- omakohtainen kokemus
Paluumuuttaja1 kirjoitti:
Sellainen kuva Osuuspankissa vierailusta jäi, että olen liian "köyhä" heidän asiakkaakseen, aika loukkaavaa....ikinä minua ei ole kohdeltu niin ylimielisesti missään!
aalasmvuodins 90-luvulla osuuspankki oli törkein pankki velallista kohtaan. Lainat maksuun huolimatta velallisen lainojen maksujen suorittamisista ja osuupankki kyttäsi sitten vellallisen omaisuutta. Ja onnistuikin siinä järkyttävän usein.
Demari pressa M.Koivito oli sallassapidetyissa sopimuksissaan sallinut pankeille velalisten kyykyttämisen keväällä 1992. Oikeudessa velallinen hävisi aina pankkia vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie807042Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346523Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816323Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644122Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532512Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62419Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant662206Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1431519- 141512
- 1981240