Haluan siis tallettaa rahaa käteisellä, kyseessä on pieniä 5snt - 20snt kolikoita (olen handelsbankenin jäsen). Siis voinko vain mennä handersbankenin toimitilaan kolikoiden kanssa ja pyytää heitä tallettamaan ne, vaikka kolikoita olisi suhteellisen paljon? Ja veloitetaanko siitä mitään ylimääräistä?
haluan tallettaa rahaa
rahan_tallettaja
1
186
Vastaukset
- kfkgh
Kannattaa tutustua pankin hinnastoon. Sieltä usein löytyy parempaa faktaa kuin täältä. On paljon mahdollista, että sinne on ujutettu joku palvelumaksu kolikoiden laskemisesta.
Onko handelsilla kolikkoautomaatteja? Talletusotoilla ei vissiin voi tallettaa muuta kuin kolmen suurimman pankin tileille?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774622- 1801897
- 1241600
- 1241125
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161081- 351036
- 78933
- 52896
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78872- 4838