Sonera kusee!

Yhteyttä vaihtava

Jottei kellekkään vain jäisi epäselväksi:"SONERA KUSEE JA PAHASTI" Yhteydet on ihan sieltä! Joka päivä saat arvailla toimiiko yhteydet, ja jos toimii niin millä nopeudella...Huoh, 35-50€ siitä, että saat kotiisi tällaisen riesan. "Maailma on epäreilu".

6

1729

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dna:han

      Älä kituuta Soneralla, vaan vaihda vaikka dna laajakaistaan. Itsellä ei ole ollut minkäänlaisia ongelmia, yhden ainoan kerran ei ole päässyt nettiin, ja sekin oli joskus puolenyön aikoihin.

    • pian elisaton

      Jos vaihdat niin älä ainakaan pääkaupunkiseudulla ota elisaa. Yhteydet on tukossa ja niin on niiden asiakaspalvelukin.

      Ensin ne antaa jengille monoo, ja sitte niiden palvelut on perseestä. Siis koko firma on perseestä!

    • jurtsa

      mulla ainakaan ole ollut mitään ongelmia Soneran kanssa . Kohta vuoden ollu laajakaista ja tainu peräti kerran olla silleen etten saanut yhteyttä muodostumaan.

      • homo

        SONERA O PASKA JOKA LATAA KAIKKI FILUT KORKEINTAAN 150kb/s vaikka DOWNLOAD HAXII KÄYTTÄIS PERKELE HINTTI HILJAA TAI REVIN SUOLES JA SYÖTÄN SEN SUN VAIMOLLES!


    • deemag

      Ei oo ollu mitään murheita paitsi kun sai Elisan takia ootella kytkentää 2 kk. Muuten futaa loistavasti!

      • kun asun väärässä paikassa

        Sonera kusee mullakin mutta kun asun täällä pierunperällä jossa ei tuota valinnanvaraa liiaksi asti ole. Nytkin oon koneen mukaan Intranetissä, äsken tuli taas iki-ihana Sivua ei voi näyttää-ilmoitus (noin kolmaskymmenes tänään), ja välillä tuntuu että entinen modeemikin oli nopeampi. ...tanakele tätä internetin kehitysmaata.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      221
      4086
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2583
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2295
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      80
      1400
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1288
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1149
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      903
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      881
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      876
    Aihe