herätyksen tulet

Kiristyksestä 1v 10kk ehdotonta saanu "saarnamies"(buahaha), näyttää olevan vieläkin vapaalla, kun Kouvolan Lidlissä tänään haahuili. Tais heppu valittaa hoviin. Toivottavasti toi rotta häviää täältä kylästä!
7166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hovistahan tuomio on jo tullut,joten saarnamiehen lähtö on lähellä.

Äänestä

Ensiksi tehän olette jatkuvasti rukoilleet ja julistaneet ainoastaan herätystä ja kun Herra on lupaamansa eksytyks herätyksen teille antanut, niin nyt te sitten huudatte tämä on väärin. Tottakai se on väärin.

Tulevissa Eduskuntavaaleissa äänestän Perus Suomalaisia.

Rm 7:8 "Mutta kun synti otti käskysanasta aiheen, herätti se minussa kaikkinaisia himoja; sillä ilman lakia on synti kuollut."

Finleissoninkin johto toimii Kari Mäkisen, Tarja Halosen, RKP:n, SDP:n, Vihreän liikkeen, KOK:sen, Kepun, ja Vasemmistoliikkeen oppien mukaisesti, Mooses on Mooses ja bisnes on bisnes.

Kun Mooses oli Jumalan käskystä vuorella, niin kansa alkoi vaatia ylipappi Aaronilta uutta jumalaa, joka veisi heidät takaisin Egyptin orjuuteen.
Ja Aaron valoi heille sonnivasikan kullasta ja kansa alkoi karkeloida.

- Jumala käski Moosesta menemään leiriin takaisin leiriin, koska kansa jonka veit pois Egyptistä on turmion tehnyt.
Mooses moitti Aaronia siitä, että hän oli saattanut kansan kurittomuuteen.

Hyvin on Halosen suvaitsevaisuus oppi Suomalaisiin istunut.

Lopettakaa herätys höpinät ja julistakaa Jumalan sanaa Jeesusta

Äänestä
  • Kuules saarnamies,kun pääset vankilaan niin mee psykiatrin juttusille ihan heti kun vaan pääset. Nostele puntteja ja hoidata pääsi kuntoon niin ei mene tuo puolisen vuotta hukkaan jonka joudut vankilassa olemaan. Olet hivenen väärien ihmisten maineella yrittänyt kiristää ihmisiä joten joku päihdeongelmainen voi yrittää sut rassata,mutta vetelet vaan reilusti pataan jos terveytesi on vaarassa.
    Voi olla että vituttaa,mutta elämää on vielä jäljellä. Ja vaikka ei olisikaan niin sullahan taitaa olla yläkertaan välit kunnossa.

    Äänestä

  • Kaljuovimies kirjoitti:

    Kuules saarnamies,kun pääset vankilaan niin mee psykiatrin juttusille ihan heti kun vaan pääset. Nostele puntteja ja hoidata pääsi kuntoon niin ei mene tuo puolisen vuotta hukkaan jonka joudut vankilassa olemaan. Olet hivenen väärien ihmisten maineella yrittänyt kiristää ihmisiä joten joku päihdeongelmainen voi yrittää sut rassata,mutta vetelet vaan reilusti pataan jos terveytesi on vaarassa.
    Voi olla että vituttaa,mutta elämää on vielä jäljellä. Ja vaikka ei olisikaan niin sullahan taitaa olla yläkertaan välit kunnossa.

    En ole tunne tuota saarnaajaa, enkä myöskään itse ole saarnaaja vaikka käynkin ev. lut. kirkon Lehdokin miesten raamattupiirissä, joka keskiviikko.

    Tervetuloa mukaan.

    Äänestä

  • Ensin viime eduskuntavaalien 6/4 2011 Vaalilupaukset: (Ennen Kataisen hallitusta)
    http://www.youtube.com/watch?v=FRmnI68NVck

    Ja Kataisen hallitus jatkoi Kivimäen hallituksen linjoilla rahan lapiointia Kreikkaan jne."13/6. 2012 Soini vastustaa rahan lapioinmista eurooppaan." No Katainen piiloutui Brysselin sokkeloihin kun huomasi, että hänen puheensa Suomen kilpailukyvyn turvaamisesta ei pitänytkään paikkansa. http://www.youtube.com/watch?v=FRmnI68NVck

    Äänestä

Saarnamiäs ja tyhmät kuulijat.....mitäs läksitte.......

Äänestä

Jutuista päätellen saarnamies ja kouvolan johto on lähellä toisiaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanhuksilta rahaa! kirjoitti:

Kiristyksestä 1v 10kk ehdotonta saanu "saarnamies"(buahaha), näyttää olevan vieläkin vapaalla, kun Kouvolan Lidlissä tänään haahuili. Tais heppu valittaa hoviin. Toivottavasti toi rotta häviää täältä kylästä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu