http://www.iltalehti.fi/ukrainan-kriisi/2014111718844277_uk.shtml
Mitä ihmettä???? Krimistähän piti tulla onnela, jossa vähemmistöjen oikeudet turvataan. Ei siitä pitänyt tulla venäläistä helvettiä, vai pitikö?
Mitä ihmettä???? Krimistähän piti tulla onnela, jossa vähemmistöjen oikeudet turvataan. Ei siitä pitänyt tulla venäläistä helvettiä, vai pitikö?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Venäjällä ei ole ongelmia vähemmistökansallisuuksien kanssa. Kaikki kansat elävät onnellisina äiti Venäjän hellässä suojelussa. Mahdolliset kansalliset epäselvyydet eliminoidaan aina hyvissä ajoin jo etukäteen ennen ongelman syntymistä perintaiseen malliin.
Näin ongelmat yksinkertaisesti vain katoavat.
Kas vain, taas ovat USAn trollit vauhdissa. Iltalehti on tuo vanha seksi- ja juorulehti, joka kirjoittaa mitä sattuu. Iltalehden pääartikkeli ovat kuitenkin alastomat "iltatytöt". Kuka luottaa tuollaiseen seksilehteen?
"Ei järkevä lukija" todellakin !
"Iltalehden pääartikkeli ovat kuitenkin alastomat "iltatytöt".
iltatyttö yksi kuva kehden viimeisellä sivulla... joten toden totta, moisia väitteitä esittävä lukija ei todellakaan ole järkevä.
NINEL
Iltalehti ei tosiaankaan ole mikään luotettava lähde, vaikka mitä sanoisit.
Ja vaikka siellä krimissä olisikin katoamisia, niin jonkun ukrainalaisen antivenäläisen ryhmän toiminta, jonka tarkoituksena on lietsoa pahaa ilmaa siellä, ei olisi mitenkään ennenkuulumatonta
Meneppä Ninel pohtimaan sitä öljy arvoitusta, viereisessä ketjussa.
näe RT-kanavalta tahi verkkomedian sivuilla.
Aika usein ISstä ja ILtä näkee uutisia joita ei missään muualla ole. Kirjoitettiinko noista katoamisista edes HSsä?
Minä en lue iltapäivälehtiä. Silti muistan lukeneeni tai kuulleeni noista katoamisista jo tovi sitten.
iltapäivälehdillä on oma tärkeä tehtävänsä tiedonvälityksessä. Niitä pitää tietysti lukea sillä silmällä, ettei juttujen taustoja ja lähteiden luotettavuutta aina ehditä tarkistaa tai edes haluta yrittääkkään. Asiat tuodaan esille heti sellaisena kuin miltä ne näyttävät ja vielä lukijaa kosiskellen väritettyinä.
Suoranaiseen jatkuvaan tarkoitushakuiseen "vääristelyyn/valehteluun" niilläkään ei kuitenkaan ole varaa. Usein iltapäivälehtien löytämät asiat käsitellään hieman perusteellisemmilla taustatiedoilla muussa valtamediassa pienellä viiveellä.
Paljon näkyy iltapäivälehtiä vakavasti otettavien ihmisten käsissä ?
Ei kaikkea painettua tarvi suoraan uskoa.
Sama koskee myös "RT -uutisia".