Mulla on nyt toista viikkoa ollut koko aika kauhea väsymys päällä. Käyn illalla viimeistää 10 aikaa nukkumaan (okeij, välillä se se saattaa venähtää 12 astikkin, jos en pysty nukahtamaan) ja herään aina arkisin 6.30. Aamulla koulussa olen ihan pirteä, mutta sitten iltapäivällä 1 ja 2 välillä iskee kauhee väsymys päälle enkä meinaa tuolloin pysyä hereillä tunneilla. Kun tulen kotiin 15.30 syön ja otan tunnin päiväunet, ja sen jälkeen touhuan arkihommia.
Mulla on pikkusen alhanen hemoglobiini (116), joten olen alkanut syömään rautatabletteja. Niitä olen nyt viikon syönyt enkä ole vielä huomannut mitään vaikutusta väsymykseen.
Alkaa pikku hiljaa ärsyttämään tämä väsymys, kun väsyneenä kaikki ärsyttää ja nyt on alkanut tuntua siltä, että parisuhdekkin alkaa kärsiä tästä minun väsymyksestä, kun vaan "huudan" ja valitan poikaystävälle koko ajan.
Olisiko teillä mitään neuvoa miten pääsisin nopeasti eroon tästä väsymyksestä.
Kokoajan väsyttää
auttakaa väsynyttä
1
250
Vastaukset 1
- elintavat
Syötkös kouluruokasi, alhainen verensokeri väsyttää aika tavalla, samoin kuin liian korkea. Liikuntaa pitää myös kuulua ohjelmaan vaikka vaan 3 kertaa viikossa, sekin auttaa väsymykseen kun kunto on hyvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 139836
- 81726
- 56708
- 46603
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?41591- 60552
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71536Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44527Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35505- 26501