Jehovan todistajat

Maailman loppu tulee . Paratiisissa on kaikki hyvin.
http://www.jw.org/fi/
17332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kuka on sekasin taas?

Äänestä

Kuusen kirkkain kynttilä.

Äänestä

Ruksi ovenpieleen

Äänestä
  • JEP

    Äänestä

Tehkää parannus ja uskokaa evankeliumi! Etsikää Jumalan valtakuntaa! Jehova uskolla ei taivaaseen pääse!

Äänestä

Pääseekö islamin uskolla, vai mikä olisi valinnainen uskonto jolla pääsisi? Mikä olisi edullisin suuntaus kun rahojani en oikein voi lahjoittaa millekkään lahkolle?Tietää sitämukaa ruveta kääntymään oikeaan uskoon?

Äänestä

ISIS joukoissa pääsee nopeammin taivaaseen,tai helvettiin. Suomestakin kahjoja mennyt sinne tapettavaksi.

Äänestä

Kun Jehovia tulee,pyytäkää syntymäpäiville,joulujuhlaan,ja täyttämään yhteinen lotto.Nämä nyt tuli ensiksi mieleen kiellettyjen asioiden listalta,niin ja kysykääpä vielä miksi heillä pitää olla oma väännös Raamatusta.

Äänestä

Ja pyytäkkee mukkaan syömmään mustoomakkarroo tai verilettuja, nii jopa lähtöövät.
Paitsi yksi xxxx suattaa hakkee oman raamattusa auton takapenkiltä ja...

Äänestä

Jehovatkin nykyisin joutuu TV luvan maksamaan,kun se menee verona. Vieläköhän siitä huolimatta teeveetä säilytetään vaatekaapissa.

Äänestä

Milloinkahan nämä jehovat rupeaa jakamaan vanhoilta ja vammaisilta peloittelupuheillaan viemiään rahoja jakamaan tarvitsiville,vai tehdäänkö vain lisää valtakunnansaleja ja jaetaan keskenään loput.

Äänestä

qwdbxcjkqwgcfj qbewj,fcb jebcvj,b d jhcbhul qhdexj

Äänestä

Uutisissa tänään. Jehovat joutumassa rikosoikeudelliseen vastuuseen laittomasta toiminnasta. Ovat kiertäneet ihmisten ovilla kirjaamassa henkilötietoja ylös varmaan hyödyntääkseen niitä myöhemmin. Mitähän kaikkea senkin porukan jäljiltä löytyy,toivottavasti kaivellaan muutakin.

Äänestä
  • Tietääkö kukaan, kuinka Jehovan todistajat suhtautuvat, jos minä menisin heidän kotiin puhumaan ja esittelemään omaa tässä tapauksessa luterilaista kirkkoa ja uskontoa. Hyväksyvätkö vai ajavatko "tiehensä".

    Äänestä

  • Oma usko auttakoon kirjoitti:

    Tietääkö kukaan, kuinka Jehovan todistajat suhtautuvat, jos minä menisin heidän kotiin puhumaan ja esittelemään omaa tässä tapauksessa luterilaista kirkkoa ja uskontoa. Hyväksyvätkö vai ajavatko "tiehensä".

    http://www.youtube.com/watch?v=z7PQmvrU74o

    Äänestä

??????????????? ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PelastusParatiisissa kirjoitti:

Maailman loppu tulee . Paratiisissa on kaikki hyvin.
http://www.jw.org/fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu