Ajattelin postata tämän tänne kun kaikille köyhille tämä tulee kuitenkin taas aivan käsittämättömän suurena yllätyksenä ja koko foorumi täyttyy päivittelyistä.
Uuden vuoden aatto on sitten 31.12!
Ei tarvi kiitellä, nyt ei tule yllätyksenä joulu! Olkaapa hyvä köyhät!
PS: Kaikki viikonloput jouluun saakka alkavat sitten perjantaista, laittakaa kalenteriin!
PPS: Itsenäisyyspäivä on tänä vuonna 6.12!
Jouluaatto on tänä vuonna 24.12!
10
94
Vastaukset
- roletaari
Hoidettu on! Jouluviikko urheiluopistolla täysihoidossa on maksettu.
Päivittäin kaksi treeniä ja alkuillat saunomista ja porealtaissa löhöilyä.
Ajoissa nukkumaan.
04.12. kotiudumme Prahan joulumarkkinoilta joten ehdimme juhlistamaan ko.päivää kotioloissa.- Ole hyvä ja
Mene töihin
- roletaari
Ole hyvä ja kirjoitti:
Mene töihin
En mene! 27-vuotta riittää. Tunnen kavereita jotka eivät ole saaneet työuraansa edes kunnolla alkuun.
- Ei riitä
roletaari kirjoitti:
En mene! 27-vuotta riittää. Tunnen kavereita jotka eivät ole saaneet työuraansa edes kunnolla alkuun.
Mene töihin! Kuulikko?
- meidän perheen joulu
Menemme koko perhe Phuteiin kolmeksi viikoksi ja joulu on meillä siellä joka päivä. Kaikki on niin halpaa, että on kuin kaiken saisi joululahjaksi.
Säästöä kertyy Suomessa elämiseen verrattuna niin paljon, että matka tulee melkein ilmaiseksi. Vaihda foorumia missä luet tai kirjoitat.
Oispa ihanaa joskus olla joulu maatilamatkailuyrityksessä ja jos siellä vielä olisi koiravaljakkoajelua. Säästämistähän tuo unelma vaatii.
- Alas selittää!111111
Mitä hemmettiä sekoilet? Selitä heti?????
- vappusauna lämpiää
oujeeeeeeeeee.. eiks tänää ookkaa joulu? Elämä on ylläreitä täynnä
Huomeen on varmaan vappu? Pitänee tehdä vihta. - Upitelkaa tätä
Toivottavasti ne YH-ÄIDIT hoksaa tämän täältä, yleensä nuo joulut ja juhannukset tulee niille ihan puskista ja sitten ollaanki aatonaattona pulassa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226069- 292140
- 1771962
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101153Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.691145- 731007
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24922Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765